ÜST BANNER

Veysel Sarı: “Okullar Açıldı Lütfen Dikkatli Olalım”

Okunma: 7340
Güncel 2 Eylül 2021 12:59
Videoyu Aç Veysel Sarı: “Okullar Açıldı Lütfen Dikkatli Olalım”
A
a

Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) Yönetim kurulu üyesi ve Mersin Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Veysel Sarı “okullar açıldı lütfen dikkatli olalım” uyarısını yineledi.

Başkan Sarı sürücüleri şu sözlerle uyardı;
Korona virüsü  salgınından dolayı 15 Mart 2020 Tarihinden bugüne kadar yüz yüze eğitimden uzak kalan öğrencilerimiz nihayet okullarına, öğretmenlerine ve arkadaşlarına kavuşuyor.
Edinilen bilgiye göre;
Uzun bir aradan sonra 1 Eylül’de “2021-2022” eğitim ve öğretim yılında çoğunluğu küçük 388 Bin öğrenci 1 Eylül’den itibaren ders başı yapacaktır.
Uzmanlarında belirttikleri gibi uzun süre evlerinde okul, arkadaş ve sosyal aktivitelerden uzak kalan çocuklarda  Dikkat eksikliği ve   hiperaktivite bozukluğu görüleceği belirtilmiş olduğundan tüm sürücülerin trafikte tüm bu olasılıklar göz önünde tutulmalarını rica ediyorum.
Ayrıca, çocuklarımızın, bu gergin süreçten etkileneceği, yetişkinler kadar trafik kuralları bilemeyecekleri gibi,  bazı küçüklerin ise uykusunu alamamış olmasından da kaynaklanan problemler yaşıyor olabileceği gibi, bir çocuğun yola kaçan topunu almak için aniden yola çıkabileceği ihtimalini de göz önünde bulundurarak telafisi mümkün olmayan kaza ve felaketleri önlenebileceğini de unutmayalım”.     
Başkan Veysel Sarı trafik kazaları ve araç sayıları konusunda da şu bilgileri verdi:
 “Bizleri oldukça üzen istatistikî bilgi ise, geçen yıllarda olduğu gibi ülke genelinde trafik kazaları oluş sıralamasında  İstanbul ilk sırada Mersin ise maalesef yine 81 İl arasında 7. sırada yer almıştır.
Mersin’de trafiğe çıkan araç sayısında büyük artışlar olurken Mayıs 2021  Tarihli TÜİK verilerine göre, Mersin’deki trafiğe kayıtlşı motorlu araç sayısıda 661 Bin 481’e yükselmiştir.  Bu taşıtların ise yüzde 45,6’sını otomobil, yüzde 23,8’ini motosiklet, yüzde 17,3’ünü kamyonet, yüzde 5,6’sını traktör, yüzde 5,3’ünü kamyon, yüzde 1,4’ünü minibüs, yüzde 0,8’ini otobüs, yüzde 0,2’sini ise özel amaçlı taşıtlar oluşturmaktadır.
Trafiğe her ay yüzlerce yeni aracın trafiğe çıktığı da dikkate alınarak her yıl binlerce insanımızı çoğunlukla sürücü hatalarından kaynaklanan trafik kazalarında kaybediyor olmamız bizlere, yani tüm sürücülerin çok ama çok dikkatli olmalarının gerekliliğini işaret etmektedir.
Unutmayınız ki, “kazaları araçlar değil, kurallara uymayan ve dikkatsiz sürücüler neden olur”. O yüzden lütfen trafik kurallarına mutlaka uyalım, dikkatli olalım ve yuvalara ateş düşürmeyin”.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

sondakika SON DAKİKA
hava durumu HAVA DURUMU
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat