ÜST BANNER

Üniversitelerarası Basketbol 1. Lig Müsabakaları MEÜ Ev Sahipliğinde Başladı

Okunma: 7810
Spor 5 Nisan 2022 20:02
Videoyu Aç Üniversitelerarası Basketbol 1. Lig Müsabakaları MEÜ Ev Sahipliğinde Başladı
A
a

Türkiye Üniversitelerarası Spor Federasyonu 2022 yılı faaliyet raporunda yer alan, Türkiye Üniversitelerarası Basketbol 1. Lig müsabakaları Mersin Üniversitesi (MEÜ) ev sahipliğinde; Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erol Yaşar, MEÜ Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Çağrı Çetin, Sağlık Kültür ve Spor Dair Başkanı Ahmet Koca, idari personel ve öğrencilerin katıldığı, MEÜ Erkek Basketbol Takımı ile Erciyes Üniversitesi Erkek Basketbol Takımı arasındaki açılış mücadelesiyle başladı.

Müsabakaların açılış töreninde konuşan MEÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erol Yaşar, müsabakalara Mersin Üniversitesi olarak ev sahipliği yapıyor olmaktan ve takımları Mersin’de ağırlamaktan dolayı büyük mutluluk duyduklarını ifade etti.
Prof. Dr. Erol Yaşar, “Bu yıl 30. kuruluş yılını kutlayan Üniversitemiz; kuruluşundan itibaren sportif aktivitelere çok büyük önem vermiştir. Çünkü bizler, öğrencilerimizin akademik anlamda donanımlı bireyler olmalarının yanında sosyal, kültürel ve sportif gelişmelerine de oldukça önem veriyoruz. Bu vesileyle sporun herkesin hayatında olması gerektiğinin altını bir kez daha çizmek istiyorum ifadelerini kullandı.
Hem deneyimli bir akademik kadroya hem de gelişmiş fiziki alt yapıya sahip MEÜ Spor Bilimleri Fakültesi’nin ise başarılı sporcular yetiştirdiğini söyleyen Prof. Dr. Erol Yaşar, “Üniversitemiz, sporcuları ve spor takımları bugüne kadar ulusal ve uluslararası pek çok turnuvandan ödüller ve kupalarla döndü. Bünyemizde yetiştirdiğimiz ve farklı branşlarda milli olma başarısı gösteren 45 milli sporumuz ise ülkemizin göğsünü kabartacak başarılara imza attı. Hepsiyle gurur duyuyoruz. Bu başarılar, Üniversitemizin bir spor Üniversitesi olduğunu bizlere gösteriyor” dedi. 
Sporun evrensel olarak birleştirici, sevgi ve dostluk içeren bir yapısı olduğunu; düzenlenen turnuvanın da bu yapıyı güçlendireceğini söyleyen Prof. Dr. Erol Yaşar, tüm takımlara başarılar dileyerek sözlerini tamamladı.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

sondakika SON DAKİKA
hava durumu HAVA DURUMU
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat