ÜST BANNER

Silvikültür, işletme ve Pazarlama Konularında Tatbikat Yapıldı

Okunma: 7306
Eğitim 12 Şubat 2021 11:57
Videoyu Aç Silvikültür, işletme ve Pazarlama Konularında Tatbikat Yapıldı
A
a

Mersin Orman Bölge Müdürlüğü 2021 yılı silvikültür tatbikatı tamamlandı.

Mersin Orman Bölge Müdürü Kenan Akduman, Bölge Müdür Yardımcıları Mehmet Fulin ve Yusuf Karartı, Silvikültür Şube Müdürü Dr. Hakan Keleş, İşletme Pazarlama Şube Müdürü Ali Dinçer, Orman İdaresi ve Planlama Şube Müdürü Süleyman Nafile, orman işletme müdürleri, orman işletme müdür yardımcıları, orman işletme şefleri, şube mühendisleri, orman muhafaza memurları ve işçilerin de katılımıyla 2021 yılı silvikültür tatbikatı tamamlandı.
 
Silvikültür uygulamalarına yönelik tatbikat Anamur, Bozyazı, Gülnar ve Mut Orman İşletmeleri için Gülnar’da, Erdemli, Mersin, Silifke veTarsus Orman İşletme Müdürlükleri için ise Tarsus’ta gerçekleştirildi.
Tatbikatta tabii tensil çalışmaları, gençlik bakımı, sıklık bakımı, ilk aralama bakımı, budama ve ormanların rehabilitasyonuçalışmaları ile alakalı teknik esaslar ve usuller anlatıldı. Bu teknik esas ve usullere göre ormanişletme şeflerimiz tarafından tabii tensil çalışmaları, gençlik bakımı, sıklık bakımı, ilk aralama bakımı, budama ve ormanların rehabilitasyonuçalışmaları uygulamalı tatbikatı ve İşletme Pazarlama Şube Müdürlüğünce arazide üretim ve boylama uygulaması ile Ayvalı Orman Deposunda istif, tasnif ve standardizasyon konularında bilgilendirme yapıldı. Arazide uygulamalı yapılan silvikültürelve üretim çalışmaları tüm katılımcılar tarafından değerlendirildi.
Bölge Müdürü Akduman faaliyetlere yönelik vizyon, amaç ve sorumluluklarımıza değinerek,kurumsal prensipler ve ormancılık gelenekleri çerçevesinde ormanların sürekliliğinin sağlanması hususunda her bir çalışanın hassasiyet göstermesi gerektiğine dikkat çekti. Ayrıca silvikültür ve üretim faaliyetlerinin takvim, teknik ve ekonomisine uygun yapılmasını önemsediklerini ve ormanlara yapılacak olumsuz müdahale konusunda zafiyet kabul etmenin mümkün olmadığını belirtti.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
hava durumu HAVA DURUMU
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat