ÜST BANNER

Özel Hastanelerden SGK’ya İtiraz

Okunma: 10585
Sağlık 29 Mayıs 2022 23:19
Videoyu Aç Özel Hastanelerden SGK’ya İtiraz
A
a

Sosyal Güvenlik Kurumu’nun (SGK), “kısmi branşlar”da değil “bütün branşlar”da hasta kabul etme şartı getirdiği özel hastaneler kararı eleştirdi.

T24’e konuşan Özel Hastaneler ve Sağlık Kuruluşları Derneği (OHSAD) Başkanı Dr. Reşat Bahat, “ardındaki nedeni anlamakta zorlandıkları kararın hastaları mağdur edeceğini, devlete de tasarruf sağlamayacağını” savundu. Bahat, “vatandaşa, devlete ve AKP’ye hayır getirmeyeceğini” öne sürdüğü kararı Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın desteklemeyeceğini düşündüklerini söyledi. Kararla ilgili olarak T24’ün sorularını yanıtlayan OHSAD Başkanı Bahat, “Karar, özel hastaneler açısından bir hak kaybıdır. Çünkü SGK bir tekeldir, bütün hastaneleri kamu adına temsil eder. 15 yıldır süren ‘SGK ile anlaşmalı kurum’ uygulamasına ilişkin anlaşmanın kime zararı olmuştur?” diye sordu.
Bahat bir örnek de verdi, “Bir özel hastane tüm branşlarda anlaşma yaptı. Diyelim ki, dahiliye muayenesini 500 liraya yapmaya devam edecek. Ama devlet bu muayeneye 18 lira ödüyor. SGK ile farkı hastadan alıyor” dedi.
KAYNAK: GAZETE PENCERE
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

sondakika SON DAKİKA
hava durumu HAVA DURUMU
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat