ÜST BANNER

Orman Yangınlarıyla Mücadele Komisyonu Toplandı

Okunma: 7233
Güncel 28 Mart 2022 08:55
Videoyu Aç Orman Yangınlarıyla Mücadele Komisyonu Toplandı
A
a

Orman Yangınlarının önlenmesi ve söndürülmesinde görevlilerin görecekleri işler hakkındaki yönetmelik esasları gereği; Mersin İli Orman Yangınları İle Mücadele Komisyonu toplantısı Mersin Valisi Ali İhsan Su başkanlığında gerçekleştirildi.

Orman Yangınlarının önlenmesine ilişkin faaliyetlerde, Tarım ve Orman Bakanlığı dışındaki Kuruluşların imkânlarından yararlanma ve yardımlaşma konusunda 6831 sayılı Orman Kanununun 69.Maddesine göre düzenlenen ve Bakanlar Kurulunun 10.09.1976 gün ve 7/12520 sayılı kararı ile yürürlüğe konan, 09.10.1976 tarih ve 15729 sayılı resmi gazetede yayımlanan Orman Yangınlarının önlenmesi ve söndürülmesinde görevlilerin görecekleri işler hakkındaki yönetmelik esasları gereği; Mersin İli Orman Yangınları İle Mücadele Komisyonu toplantısı Mersin Valisi Ali İhsan Su başkanlığında gerçekleştirildi.
Valilikte gerçekleştirilen toplantıya; Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanlığından DZ.BNB. V. Sinan Akman, İl Emniyet Müdürü Mehmet Aslan, Sahil Güvenlik Akdeniz Bölge Komutanı S.G.KD. Albay Oğuz Bavbek, Mersin İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Necip Çarıkçıoğlu, kurum amirleri, Mersin Orman Bölge Müdürü Kenan Akduman, Orman Yangınlarıyla Mücadele Şube Müdürü Mehmet Alper, Mersin Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ve Koordinasyon Şube Müdürü Ali Temiz katıldı.
Bölge Müdürü Akduman Mersin Orman Bölge Müdürlüğünün orman yangınlarının önlenmesi, söndürülmesi ve yanan alanların tekrar ağaçlandırılması ile ilgili yapılan çalışmalar hakkında sunum yaptıktan sonra komisyon kararlarına geçildi. Komisyon kararında diğer kamu kurum ve kuruluşlarının yangın mevsimi öncesi ve yangın esnasında yapacakları işler maddeler halinde ele alındı ve oy birliği ile karara bağlandı. 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

sondakika SON DAKİKA
hava durumu HAVA DURUMU
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat