ÜST BANNER

ORKÖY Destekleri Orman Köylüleri Mutlu Etti

Okunma: 7451
Yaşam 25 Aralık 2021 10:52
Videoyu Aç ORKÖY Destekleri Orman Köylüleri Mutlu Etti
A
a

Mersin Orman Bölge Müdürlüğünce 2021 ORKÖY faaliyetleri kapsamında 61 orman mahallesinde 297 aile ve 2 kooperatife 14 milyon 691 bin TL kredi ve hibe desteği sağlanarak program tam olarak gerçekleştirildi. Bu kredinin yüzde 20’sinin (2.938 milyon TL) geri ödemesiz hibe olduu, geriye kalan kısmın ise yılda bir taksit olmak üzere 3-7 yılda geri ödemeli olduğu bildirildi. ORKÖY kredilerinden herhangi bir faiz alınmadığı da belirtildi.

217 aileye süt koyunculuğu, 30 aileye süt sığırcılığı, 3 aileye fenni arıcılık, 21 aileye traktör, 5 aileye motorlu testere, 6 aileye tambur ve 2 adet SS Tarımsal Kalkınma Kooperatifine 23 tonluk paletli iş makinesi olmak üzere 284 aileye ORKÖY desteği sağlandı. Ayrıca orman yangınlarından zarar gören 15 vatandaşa tamamı hibe olmak üzere 229.050 TL destek sağlandı.
Mersin Orman Bölge Müdürü Kenan Akduman “Tarım ve Orman Bakanlığı ile Orman Genel Müdürlüğünün kırsalda yaşayan orman köylülerinin yerinde kalkındırılmaları yönündeki hedef ve politikaları çerçevesinde ORKÖY bütçemiz her yıl artırılmaktadır. Bu yıl Bölge Müdürlüğümüz ORKÖY destekleri yüzde 69 artırılarak 14 milyon 691 bin TL’ye çıkarılmıştır. Bölge Müdürlüğümüzdeki üretim-mekanizasyon taleplerinin tamamı karşılanmıştır. Talepte bulunan tarımsal kalkınma kooperatiflerinin de tamamına destek sağlanmıştır. Orman köylerimizde istihdama katkı sağlayarak kırsal kalkınmanın lokomotifi olmaya devam ediyoruz. 2022 yılında da desteklerimiz artarak devam edecek. ORKÖY kredilerinden yararlanan tüm köylülerimize, kooperatiflerimize hayırlı olsun ve emeği geçen tüm personelimize teşekkür ederim” dedi.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

sondakika SON DAKİKA
hava durumu HAVA DURUMU
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat