ÜST BANNER

Önce Avukatına Danış

Okunma: 7240
Güncel 15 Nisan 2022 17:13
Videoyu Aç Önce Avukatına Danış
A
a

Mersin Barosu Başkanlığı 5 Nisan Avukatlar Haftası kapsamında, vatandaşların yasal konularda hak kaybına uğramamaları için avukatsız iş yapmamaları ve avukata yönelik şiddetin önlenmesine yönelik billboardlarda farkındalık çalışması başlattı.

Mersin Barosu Başkanlığı, Mersin merkezin en işlek yerlerinde yer alan “Avukatsız İş Yapma, Hak Kaybına Uğrama”, “1136 Sayılı kanuna göre, avukatlık ve hukuki danışmanlık hizmetlerini yalnızca avukatlar verebilir.”, “Haklarınıza göz diken, hak kaybına uğratan aracılara, takipçilere, dilekçecilere değil, avukatına güven. Önce avukatına danış.”  yazılı billboardlar ile vatandaşları hak kaybına uğramamaları için bilinçlendiriyor.
 
“Avukat Bir Gün Herkese Lazım Olur”
Mersin Barosu, son yıllarda avukata yönelik şiddetin artması sebebiyle, “Avukatların sesi kesilirse, vatandaşın nefesi kesilir.”, “Avukat, kimsenin borcunun sebebi değildir. Avukat kimsenin suç işleme gerekçesi değildir. Avukat kimsenin boşanma nedeni değildir. Avukat vekildir. Avukat bir gün herkese lazım olur.” yazılı billboardlar ile avukata şiddetin son bulması gerektiğine dikkat çekti.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

sondakika SON DAKİKA
hava durumu HAVA DURUMU
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat