ÜST BANNER

Öğrenciler Projelerini Sergiledi

Okunma: 270329
Teknoloji 28 Mayıs 2014 15:09
Videoyu Aç Öğrenciler Projelerini Sergiledi
A
a

Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Kadri Şaman Anadolu Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi öğrencileri, projeleri MTSO Fuaye Salonu’nda sergilediler.

MTSO Mayıs Ayı Meclis Toplantısı öncesinde gerçekleştirilen sergide öğrenciler, sosyolojiden Çeşmeli’de çıkan suyun kimyasal analizine, matematiği sevdirmeye yarayan projelerden kriminal yüz tanıma programlarına, güneş enerjili sistemlerden özellikle sanayinin otomasyonda kullandığı robotik sistem projelerine kadar birçok düşünceyi projeleriyle hayata geçirdiler.

MTSO Meclis Toplantısı’nda sergiyle ilgili açıklama yapan MTSO Yönetim Kurulu Başkanı Şerafettin Aşut, “Bugün fuaye salonumuzda muhteşem gençleri gördünüz. O pırıl pırıl beyinleri gördünüz. Kimyadan sosyolojiye, bilişimden matematiğe, gıdadan güneş enerjisine kadar onlarca projeyi üreten meslek liseli gençleri gördünüz. Bu gençler kolej öğrencisi değiller, bu gençler özel okul öğrencisi değiller, bu gençler evlerinde sınırsız interneti olan, laptopları olan gençler değiller. Bu gençler, sadece Mersin Ticaret ve Sanayi Odası’nın, yani sizlerin desteği ile okuyan, MTSO’nun yaptırdığı meslek lisesinde okuyan, bizim her yıl bütçemizde ayırdığımız paralarla okuyan gençlerimizidir. Odamızın yaptırdığı laboratuvarlarda bu projeleri oluşturdular. Bu projeler uzman desteği ile hazırlanmış şeyler değildir. Tamamı bu gençlerin kendi çabası, okulda aldıkları kaliteli eğitimle hayata geçen projelerdir. Bugün bunları yapan bu gençlere gelecekte imkan verilirse neler yapmazlar ki? MTSO Kadri Şaman Anadolu Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi, mesleki eğitim kalitesinde Milli Eğitim verilerine göre Mersin birincisidir. Bu gurur veren bir şeydir” dedi.

“İşte bizim işimiz bu olmalı” diyen Aşut, insan kaynağı kaliteli değilse hiçbir şeyin kaliteli olamayacağının altını çizerek, “Bu çocuklar yarının teknik personeli, sizlerin çalışanı, yarının mühendisleri, yöneticileri, yarının girişimcileri veya sanayicileri olacak. Ben onlara bu gözle, Mersin’in ekonomisinin geleceği olarak bakıyorum. Sizlerin desteği ile Mersin Ticaret ve Sanayi Odası’nın bu vizyonundan, ortaya çıkan bu somut eserlerden duyduğum gururu bir kez daha sizlerle paylaşmak istiyorum” diye konuştu.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

sondakika SON DAKİKA
hava durumu HAVA DURUMU
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat