ÜST BANNER

MFD Hep Işığın İzinde

Okunma: 7770
Kültür & Sanat 30 Mart 2022 09:50
Videoyu Aç MFD Hep Işığın İzinde
A
a

Mersin Fotoğraf Derneği “Işık, Gölge, Siluet Fotoğraf Atölyesi” Adem Karakaya danışmanlığında 21 Mart 2022’de başladı. Kursiyerlere; kompozisyon öğeleri, ışık ve yönleri, gölgenin oluşumu, gölgenin fotoğrafa etkileri, siluetin oluşumu, siluet çekimlerinin mantığı, ışık, gölge, siluet fotoğrafı kompozisyonu oluşturma tekniği anlatılacak.

Derneğimizin Önemi Yadsınamaz Nitelikte
Mersin Fotoğraf Derneği Başkanı Hayrettin Kırdı, MFD’nin yaklaşık kırk yıllık bir dernek olduğunu belirtti ve Derneğin hem Mersin’de hem Türkiye’de fotoğraf alanında yadsınamayacak başarıları olduğunu söyledi. Başkan Kırdı: “Derneğimiz yaklaşık kırk yıldır kentimiz ve ülkemiz için fotoğrafta çok önemli başarılara imza attı. Dünya’da da tanınan bir derneğiz. Her zaman fotoğraf için önemli hedeflerimiz oldu. Şimdiki atölyemizde bu çalışmalarımızdan. Bizlerin hedefi Derneğimizi yalnız Türkiye’de değil, Dünya’da da önemli yerlere taşımak. Hedeflerimiz hep bu doğrultuda oldu. Türkiye’de Derneğimizin saygınlığının tüm Dernekler ayrımında, atölye çalışmalarımızı da fotoğraftaki yerimizin önemini arttırmak için yapıyoruz. Bu atölyemizden de Adem Hocamızın yetiştirdiği önemli fotoğrafçılar olacaktır” dedi.
 
Temel Fotoğraf Eğitimi Alan Herkes Bu Kurslarımıza Katılabilir
Derneğin temel eğitim kursiyerlerine de eğitmenlik yapan Adem Karakaya yıllardır fotoğrafın içinde olduğunu ve fotoğrafta çeşitli başarıları Dernek sayesinde aldığını açıkladı. Karakaya; “Biz fotoğrafa başladığımızda Derneklerin önemi sayesinde kendimize ait yolu oluşturduk. Kursiyerlerimizi de bu başarıları elde etmeleri için yetiştiriyoruz. Yalnız buradaki fark kursiyerlerimizin temel eğitim almaları. Bu kursumuz ileri seviyede bir kurs olacağı için temel eğitim almaları şart. Öğrencilerimize fotoğrafta olmazsa olmaz ışık gölgenin önemini anlatacağız. Kompozisyon bilgilerini ileri seviyeye taşıyacağız. Mersin,Tarsus ve Adana'nın görsel olarak en güçlü noktalarında ışığın, gölgenin ve siluetlerin peşinde olacağız. Bizler için bu kursiyerlerimizin başarıları övünç kaynağı olacak. Böylece onlar da ileride öğrenci yetiştirecekler. Derneğimizi ve bizleri onurlandıracaklar.” dedi.
Atölye sonunda Başta Mersin fotoğraf Derneği bünyesinde olmak üzere Mersin'in diğer salonlarında sergi ve görsel medya sunumları gerçekleştirilecek.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

sondakika SON DAKİKA
hava durumu HAVA DURUMU
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat