ÜST BANNER

Mezitli Down Kafeye Yılın Sağlık Projesi Ödülü

Okunma: 7644
Siyaset 10 Nisan 2021 14:32
Videoyu Aç Mezitli Down Kafeye Yılın Sağlık Projesi Ödülü
A
a

Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, hayata geçirdiği projelerle ödüller almaya devam ediyor.

Başkan Tarhan, özel gereksinimli bireylerin daha fazla sosyal yaşamda yer alması amacıyla yapılan Down Kafe projesiyle yeni bir ödülün sahibi oldu. Down Kafe projesi Mersin Sağlıkta Başarı ve Yaşam Ödülleri kapsamında Yılın Sağlık Projesi ödülü ile onurlandırıldı. Sahneye proje hakkında övgü dolu konuşmalar ve alkışlar arasında gelerek ödülünü Saygın Kurt’tan alan Başkan Tarhan, Mezitli’de yaşayan her bireyin daha iyi şartlarda hizmet alması amacıyla ortaya koydukları projelerin takdir görmesinden dolayı mutlu olduğunu ifade etti.
Down Sendromlu bireylerle zaman geçirmenin kendisini son derece mutlu ettiğini ifade eden Başkan Tarhan, “Onlarda olan +1 kromozom daha çok sevgi üzerine kurulu. Asla yalan söylemiyorlar. Hayata pozitif bakıyorlar. Ben de sık sık Down Kafeye giderek öğle yemeklerini onlarla birlikte yiyor ve motive olmuş olarak çıkıyorum. Mersin’de yaşayan herkesin Down Kafemize gelip o muhteşem anlara tanık olmalarını istiyorum.1 yaşındaki Ramazan’dan başlayarak içleri sevgi dolu çocuklarımızla güzel zamanlar geçirsinler” dedi.
Önümüzdeki süreçte de otizmliler adına projeler hayata geçireceklerine değinen Başkan Tarhan, “Geçtiğimiz günlerde otizmli Mert ve annesinin mücadelesini anlatan kısa bir film çektik. Bu filmimiz ile yarışmalara katılarak Otizmliler konusunda farkındalık oluşturmaya çalışacağız. İstiyoruz ki bu gençlerimizin ve ailelerin karşılaştığı zorlukları, önlerine çıkarılan engelleri herkes görsün. Özellikle kendisine büyük destek veren annesi sayesinde Mert’in Fen Lisesini kazanma başarısını göstermesini herkes örnek alsın istiyoruz” diye konuştu.
Başkan Tarhan, ödüllendirerek bir kez daha Down Sendromlulara dikkat çekilmesi fırsatı sunması nedeniyle Saygın Medya ödül komitesine teşekkürlerini iletti.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
hava durumu HAVA DURUMU
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat