ÜST BANNER

Mezitli’deki İyilik Başka Şehirlere Sıçradı

Okunma: 8119
Siyaset 29 Aralık 2020 19:33
Videoyu Aç Mezitli’deki İyilik Başka Şehirlere Sıçradı
A
a

Mezitli Belediyesinin öncülüğünde başlatılan iyilik hareketinin bulaşıcı etkisi başka şehirlere de sıçradı.

Mezitli’de her yaştan iyi insanların yaptığı yardımseverlik İzmir ve Ankara’dan ses getirdi. İzmir'den Zeynep Akay ve Ankara'dan Jale Mekiş Diker, ihtiyaç sahiplerine dağıtılmak üzere giyisi yardımında bulundu. Kamyonetlerle Mezitli Belediyesi Dayanışma Evine ulaştırılan birçoğu yeni giysilerden oluşan yardımlar görevliler tarafından tasnifi yapılarak paketlendi. Yardımlar, tespit edilen ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak.
 
‘İyilik halka halka yayılıyor’
Mezitli’den başlayan iyilik hareketinin büyük bir hızla yayıldığını, binlerce ihtiyaç sahibine destek olmanın yanında kente çok sayıda eser kazandırdığını ifade eden Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, “Her zaman söylediğimiz gibi Mezitli’de iyiliğin bulaşıcı olduğunu bir kez daha görmüş olduk.  İyilik, insanları birbirine yakınlaştıran görünmez bir yoldur.  Dayanışma çağrımız Mezitli sınırlarını aşarak, halka halka diğer illere yayıldığını görmek bizleri ayrıca mutlu ediyor. Yeni yıl öncesi; İzmir'den Zeynep Akay, Ankara'dan Jale Mekiş Diker, Mezitli'deki ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere belediyemiz yardımlaşma evine bağışta bulundular. Bugüne kadar çağrımıza destek veren gönlü güzel insanların hepsine ayrı ayrı teşekkür ederiz” dedi.
 
‘Mezitli ailesini büyütmek için çalışıyoruz’
Mezitli’nin çok özel bir ilçe olduğunun altını çizen Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, “Belediye olarak hayırseverler ile ihtiyaç sahipleri arasında köprü olmaya devam ediyoruz. Mezitli ailesini büyütmek için çalışıyoruz. Bu ailenin içerisine herkesin girmesini istiyoruz. Bir şekilde belediyemizin çalışmalarında görev almasını, destek vermelerini istiyoruz. Tüm sivil toplum kuruluşlarını, kentimizin, halkımızın yararına olacak projelerde buluşturmak gerekiyor. Bu iletişimi ne kadar büyütürsek faaliyetlerimiz daha verimli olacaktır. Dar alanda yapılan işlerde başarı kazanılması imkânsızdır. Belediyeler bile tek başlarına bir şey yapamıyor. Yeni belediyecilik anlayışı da bu şekilde zaten. Bu da ancak halkın ve sivil toplum katılımları ile mümkündür” diye konuştu.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
hava durumu HAVA DURUMU
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat