ÜST BANNER

Mezitli Belediyesinden Çocuklara Devam Sütü

Okunma: 7937
Sağlık 2 Ocak 2021 23:58
Videoyu Aç Mezitli Belediyesinden Çocuklara Devam Sütü
A
a

Çocukların sağlıklı ve güvenli süte ulaşabilmesi için çalışmalarını sürdüren Mezitli Belediyesi ekipleri, yeni yıla girerken süt dağıtımı yaptı. Kentte yaşayanların sağlıklı ve mutlu olması adına sütler ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaştırıldı. Büyük bölümü yüksek kalorili devam sütünden oluşan sütler, mahalle muhtarları aracılığı ile tespit edilen ailelere teslim edildi.

Bir ve yarım litrelik kutularda dağıtılan sütlere çocuklar büyük ilgi gösterdi. Özellikle koronavirüs döneminde sağlıklı beslenmeleri adına büyük öneme sahip olan sütlerin, çocukların gelişmelerine büyük katkı sağlaması amaçlanıyor.
Çocukların sağlıklı gelişiminde son derece önemli olan süte ulaşabilmeleri adına dağıtım gerçekleştirdikleri bilgisini aktaran Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, “Covid-19 Korona virüsüyle birlikte sağlıklı ve doğru beslenmenin önemi bir kez daha ortaya çıktı. Mezitli Belediyesi olarak gerçekleştirdiğimiz ihtiyaç sahibi ailelere desteğimizi süt dağıtarak devam ettirdik. Çocuklarımızın bu sütleri içmelerini sağlayıp gelişimlerine katkı sunmak istedik” dedi.
Sütlerin hayırseverler aracılığı ile kendilerine ulaştırıldığının altını çizen Başkan Tarhan, iyi insanların yaşadığı Mezitli’de yardımseverlik duygusunun bu kez süt olarak çocuklara ulaştığını söyledi.Sütlerin gerçek ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılması açsından son derece titiz davrandıklarını vurgulayan Başkan Tarhan, “Belediye ekiplerimiz, muhtarlarımız aracılığı ile tespit ettiğimiz ihtiyaç sahibi ailelere, süt dağıtımı gerçekleştirdi. Özellikle geleceğimizin sağlıklı ve güvenli olması adına çocuklarımızı süte daha kolay ulaştırmayı amaçladığımız süt dağıtımı özellikle sosyal imkanların daha az olduğu mahallelerde yoğun olarak dağıtıldı” şeklinde konuştu.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
hava durumu HAVA DURUMU
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat