ÜST BANNER

Mezitli Belediyesi’nde En Düşük Ücreti Net 5.000 Türk Lirası

Okunma: 7643
Ekonomi 19 Aralık 2021 17:21
Videoyu Aç Mezitli Belediyesi’nde En Düşük Ücreti Net 5.000 Türk Lirası
A
a

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından verilen “CHP’li Belediyelerde 4.500 Türk Lirası olacak” şeklindeki müjdenin ardından bir müjde de Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan’dan geldi. Başkan Tarhan, Mezitli Belediyesinde çalışan personelin alacağı en düşük ücretin net 5.000 Türk Lirası olacağını duyurdu.

Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan yaptığı açıklamada; 
“Bugüne kadar çalışanlarımıza haklarını verirken, toplu sözleşmeleri yaparken, her zaman şartlarımızı zorluyor ve belirlenen rakamın üzerinde bir ücret tarifesi uyguluyorduk.
Ancak ülkemizde yaşanan ekonomik sıkıntı ve yüksek enflasyon öyle bir noktaya geldi ki tüm Türkiye’de olduğu gibi, belediyemizin çalışanları da çok zor ekonomik şartlarla mücadele etmek zorunda bırakıldı. Ülkemizin ekonomi yönetiminin yaptığı önemli hatalar durumu bu noktaya getirdi.
Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu tarafından verilen “CHP’li Belediyelerde verilen asgari ücret net  4.500 Türk Lirası olacak” şeklindeki müjdenin üzerine biz de bir katkı koyarak Mezitli Belediyesi’ndeki  en düşük ücreti net 5.000 TL olacak şekilde belirledik. Ekibimizle birlikte çalışanlarımızın enflasyon baskısından daha az etkilenerek görevlerini daha mutlu şekilde yapabilmeleri için şartlarımızı da zorlayarak önemli bir artış sağlamış olduk. Emekleriyle çağdaş, mutlu Mezitli’yi yaratan tüm çalışanlarımıza hayırlı olsun” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

sondakika SON DAKİKA
hava durumu HAVA DURUMU
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat