ÜST BANNER

MEÜ ile Koluman Otomotiv A. Ş. Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı

Okunma: 7233
Güncel 30 Mayıs 2021 16:35
Videoyu Aç MEÜ ile Koluman Otomotiv A. Ş. Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı
A
a

Mersin Üniversitesi ile Koluman Otomotiv Endüstri A. Ş. arasında; AR-GE kapsamına giren konularda gerçekleştirilecek iş birliklerinin genel çerçevelerini kapsayan protokol imzalandı.

28 Mayıs Cuma günü Üniversite Senato Odası’nda gerçekleştirilen törene, Rektör Prof. Dr. Ahmet Çamsarı, Koluman Otomotiv Endüstri A.Ş. Genel Müdürü Cengiz Adak, Üniversitemiz Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İlker Fatih Kara, Üniversitemiz Mühendislik Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Hüdaverdi Arslan, Üniversitemiz Girişim Limanı Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Duygu Hıdıroğlu, Koluman Otomotiv A.Ş’den AR-GE Müdürü Erhan Biçer, İnsan Kaynakları Müdürü Hülya Baltalı ve AR-GE Koordinatörü Banu Özkeser katıldı.
Üniversite sanayi iş birliğinin geliştirilmesi açısından imzalanan iş birliği protokollerinin önemine değinen Rektör Prof. Dr. Ahmet Çamsarı; ‘’Üniversitemizin potansiyeli çok fazla. Bünyemizde çok değerli hocalarımız bulunuyor. Sadece Mühendislik Fakültemiz değil, temel bilimler alanında da iş birliğine açık çok fazla bölümümüz var. Bu nedenle imzaladığımız iş birliği protokolünün tüm alanları kapsayacak şekilde çok faydalı olacağına inanıyorum’’ dedi.
Gerçekleştirilen bu protokol ile ortak bir paydada buluşup çözüm odaklı yaklaşım sağlamak ve üniversite-sanayi iş birliğini güçlendirmeyi planladıklarını ifade eden Koluman Otomotiv Endüstri A.Ş. Genel Müdürü Cengiz Adak da, protokolün imzalanmasında emeği bulunan başta Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Çamsarı olmak üzere herkese teşekkürlerini iletti.
Protokolün imzalanmasının ardından Rektör Prof. Dr. Ahmet Çamsarı; üniversite-sanayi iş birliğinin geliştirilmesi ve bu alanda yaşanan gelişmeler, gerçekleştirilmesi planlanan politikalar ve faaliyetler hakkında Koluman Otomotiv Endüstri A.Ş. yetkilileriyle görüş alışverişinde bulundu.
İmzalanan protokol ile birlikte, Koluman Otomotiv Endüstri A.Ş ve Üniversitemiz arasında bilimsel teknolojik araştırma ve makale çalışmaları, Üniversiteye uluslararası düzeyde deney yeteneği kazandıracak altyapı çalışmaları, Öğretim Üyelerinin danışmanlık faaliyeti çalışmaları, öğrencilerin lisansüstü tezlerini Koluman Otomotiv A.Ş. ile iş birliği içinde yapmaları, öğrencilere staj ve bitirme projelerinde destek, karşılıklı teknik gezi, seminer, konferans vb. etkinliklerin gerçekleştirilmesi hedefleniyor.
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
hava durumu HAVA DURUMU
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat