ÜST BANNER

MEÜ 30. Yıl Etkinlikleri ile 26. Kültür ve Spor Şenlikleri Başladı

Okunma: 7387
Kültür & Sanat 11 Mayıs 2022 09:27
Videoyu Aç MEÜ 30. Yıl Etkinlikleri ile 26. Kültür ve Spor Şenlikleri Başladı
A
a

Mersin Üniversitesi’nin (MEÜ) kuruluşunun 30. yılı etkinlikleri ile 26. Kültür ve Spor Şenlikleri, düzenlenen çeşitli kültürel ve sanatsal etkinliklerle başladı.

9 Mayıs Pazartesi günü MEÜ Cumhuriyet Alanında gerçekleşen şenlik açılış programına Rektör Prof. Dr. Ahmet Çamsarı, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mehmet İsmail Yağcı ve Prof. Dr. Erol Yaşar, Rektör Danışmanı Doç. Dr. Esma Dumanlı Kadızade, dekanlar, öğretim elemanları, idari personel ve öğrenciler katıldı.
Şenlik açılışında konuşan Rektör Prof. Dr. Ahmet Çamsarı, “Bu yıl, Üniversitemizin kuruluşunun 30. yılı. 1992 yılında iki bina ve bir idari bina ile başlanan bu güzel maraton bugün 30. yaşında. Bütün gücümüzle hem Üniversitemize hem de güzel şehrimize katkılar yapmaya çalışıyoruz. Birçok alanda özellikle on sene içinde güzel yatırımlar yaptık ve sıralamalarda üst basamaklardayız. Pandemi dolayısıyla, bir araya gelmeyi de çok özledik. Bu nedenle yıl boyu sürmesi planlanan etkinlikler hazırladık. Bugünden itibaren şenliklerimizi başlatıyoruz. Renkli ve güzel bir yıl olacağını tahmin ediyorum. Nice 30 yıllara” ifadelerini kullandı.
Açış konuşmasının ardından MEÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Tekstil ve Moda Tasarımı Bölümü tarafından hazırlanan Üniversite 30. Yıl logosunun 30 bin düğümle sanatsal yorumu isimli etkinliğe geçildi. Eserin ilk düğümünü Rektör Prof. Dr. Ahmet Çamsarı attı.
MEÜ Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü tarafından hazırlanan “30. Yılında Dünden Bugüne Mersin Üniversitesi Fotoğraf Sergisi”nin açılışı da Rektör Prof. Dr. Ahmet Çamsarı, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mehmet İsmail Yağcı, Prof. Dr. Erol Yaşar ve dekanların kurdele kesimi ile gerçekleştirildi. Şenlik boyunca MEÜ Cumhuriyet Meydanında açık olacak sergide, Üniversiteni kuruluşundan bu yana geçirdiği evreler, eski ve yeni fotoğrafların bir araya getirilmesiyle ziyaretçilere gösteriliyor.
Sergi açılışının ardından MEÜ Dans Topluluğu ve Tiyatro Topluluğu tarafından gerçekleştirilen çeşitli etkinliklerle şenlik programı devam etti.
30. Yıl Etkinliklerinin ilk günü 9 Mayıs Pazartesi günü saat 17.00’de Prof. Dr. Uğur Oral Kültür Merkezi’nde Tiyatro Topluluğunun Doğaçlama Gösterisi ve saat 20.00’de Amfitiyatroda Mersin Devlet Opera ve Balesi’nin Bahar Konseri ile devam edecek.
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

sondakika SON DAKİKA
hava durumu HAVA DURUMU
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat