ÜST BANNER

Mersinliler, Çıkan Yangına Yeterli Müdahalenin Yapılmadığını Söyledi

Okunma: 7769
Siyaset 2 Ağustos 2021 12:19
Videoyu Aç Mersinliler, Çıkan Yangına Yeterli Müdahalenin Yapılmadığını Söyledi
A
a

CHP Mersin Milletvekili Cengiz Gökçel’in Mersin’de ziyaret ettiği yurttaşlar, küçük alanda başlayan yangına gelen helikopterin söndürmeden gittiğini aktardı. Gökçel, “Bu bölgeye havadan söndürmeyle alakalı müdahale yeteri kadar yapılmamış. Bu ormanlar yanmazdı, yangın bu kadar etkili olmazdı ancak yeterince uçağımız olsa, yeterince önlem alınmış olsaydı” dedi.

CHP Mersin Milletvekili Cengiz Gökçel, Mersin’deki yangın bölgesindeki yurttaşları ziyaret etti.
Yurttaşlar, alevlerin küçük bir alanda başladığını yangın söndürme helikopterinin geldiğini ancak söndürmeden gittiğini aktararak “Üstümüzden geldi, vatandaş olarak suyu bırakacak sandık, ıslanmayalım diye kaçtık. Başlamıştı. Geçtiğinde dökseydi bir şey yoktu. Yarım saatte sönerdi. Bu memleket yanmazdı” dedi.
CHP’li Gökçel, şöyle konuştu:
“Silifke İlçesi’nin Yeşilovacık ve Hırmanlı mahalleleri arasında yaptığı açıklamada, yangının hala devam ettiğini söyledi. Gökçel, “Helikopterler yangın söndürme çalışmasına devam ediyor. İnşallah yakın zamanda söndürülür. Köylülerle yaptığımız görüşme neticesinde köylülerimizin söylediği şu: ‘Havadan müdahale edilseydi, bu yangın büyümeden önlenirdi ama ne hikmetse bu bölgeye havadan söndürmeyle alakalı müdahale yeteri kadar yapılmamış. Yunanistan’da 20 tane yangın söndürme uçağı varken niye bizde 3 tane var? Türk Hava Kurumu’nun 6 tane uçağı olduğunu biliyoruz ve yangın söndürmede ne kadar etkili olduğunu biliyoruz. Pilotlarının ne kadar tecrübeli olduğunu biliyoruz. Ama bilmeyen AKP iktidarı, Recep Tayyip Erdoğan ve onun atanmış bakanları. Bu ormanlar yanmazdı, yangın bu kadar etkili olmazdı ancak yeterince uçağımız olsa, yeterince önlem alınmış olsaydı.”
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

sondakika SON DAKİKA
hava durumu HAVA DURUMU
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat