ÜST BANNER

Mersin Olba Rotary Kulübü “2020/2021 Meslek Hizmet Ödülü” Sahibini Buldu

Okunma: 7592
Kültür & Sanat 31 Ocak 2021 00:03
Videoyu Aç Mersin Olba Rotary Kulübü “2020/2021 Meslek Hizmet Ödülü” Sahibini Buldu
A
a

Mersin Olba Rotary Kulübü’nün Mersin’in iş ve toplumsal yaşamına değer katan kişilere yönelik dağıttığı Meslek Hizmet Ödülü bu yıl, Mersin Uluslararası Müzik Festivali Yönetim Kurulu Başkanı Selma Yağcı’ya verildi. Piyanist Yalçın Yılmaz’ın kısa bir klasik doğaçlama dinletisi sunduğu ödül töreni, 29 Ocak 2021 Cuma saat. 11.30’da Sanat Etkinlikleri Derneği Ofisi’nde gerçekleştir

Pandemi nedeniyle kısıtlı sayıda katılımcıyla düzenlenen törende, Olba Rotary Kulübü dönem Başkanı Münire Aslan, “Sanat olmazsa hayat durur, şuan en çok sanata ve ona destek verenlere ihtiyacımız vardır. Müzik hiç susmasın”, diyerek, 2020/2021 Meslek Hizmet Ödülü’nü Selma Yağcı’ya takdim etti.
Mersin doğumlu olan Selma Yağcı, başta Mersin Üniversitesi Devlet Konservatuvarı olmak üzere,
Nevit Kodallı Güzel Sanatlar Lisesi, Mersin Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, Mersin Polifonik Korolar Derneği, Umut Işığı Korosu ve Mersin Uluslararası Müzik Festivali’nin kurulmasında öncülük ederek, pek çok sanat kurumunun Mersin’e kazandırılmasının içinde yer aldı. Halen Mersin’de yaşayan Yağcı, Mersin Uluslararası Müzik Festivali Yönetim Kurulu Başkanlığı, Mersin Polifonik Koroları’nın hem yönetim Kurulu Başkanı hem de koristi olarak görevini sürdürmektedir.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
hava durumu HAVA DURUMU
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat