ÜST BANNER

Mersin Devlet Opera ve Balesi’nden “ŞEKERONYA”

Okunma: 7849
Kültür & Sanat 6 Nisan 2022 11:23
Videoyu Aç Mersin Devlet Opera ve Balesi’nden “ŞEKERONYA”
A
a

Müzikli çocuk oyunu 7 Nisan 2022 Perşembe saat 10:30’da, Mersin Kültür Merkezi Opera Sahnesi’nde minik izleyicilerin beğenisine sunulacak.

Müziklerini Murat Cem Orhan’ ın yaptığı, librettosu Nazlı Zeynep Ergüven’ e ait olan eseri Süleyman Tekin yönetiyor. Koreografisi Berna Turhan İleri’ nin.
Minik izleyicilerin merakla beklediği, önceki gösterimleri büyük ilgi gören eserin konusu ise şöyle:  Şekeronya’ nın haylaz çocuğu Fırıldak evinden kaçar ve eski bir evin bahçesindeki sarmaşıklara dolanır. Bahçeye gelen Zeytin ve Tombiş’ ten yardım isteyen Fırıldak, sarmaşıklardan onların yardımıyla kurtulunca önce onlarla dalga geçer fakat hemen ardından aklına bir fikir gelir. Şekeronya’ ya bir diğer adı Masal Ülkesi’ ne dönmesi bu çocuklar sayesinde olacaktır. Şekeronya’ ya giriş ancak kitaplar ile mümkündür. Pastadan evlerin, çikolatadan nehirlerin, konuşan hayvanların olduğu ve tüm masal kahramanlarının yaşadığı bu yer, çocuklar masal okuduğu sürece yaşamaktadır.
Eserde başlıca rolleri; Başak Yıldız ( Zeytin ), Ercüment Şirin ( Tombiş ), Ayşin Alev Lal (Fırıldak ), Cumhur İbili (Karabaş ), Pınar Duygu Çınar ( Kırmızı Başlıklı Kız ), Levent Yetkin ( Kurt ), Ayşegül Devrim Dinçer ( Soprano Horoz ), Elif Örünk Alpay ( Büyücü ) paylaşıyor.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

sondakika SON DAKİKA
hava durumu HAVA DURUMU
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat