ÜST BANNER

MDOB “Şen Dul Opereti” ile Perdelerini Açıyor

Okunma: 7546
Kültür & Sanat 21 Ekim 2022 12:04
Videoyu Aç MDOB “Şen Dul Opereti” ile Perdelerini Açıyor
A
a

Mersin Devlet Opera ve Balesi uzun bir aradan sonra muhteşem bir eser ile yeniden seyircisiyle buluşuyor. Franz Lehar’ın unutulmaz eseri “Şen Dul Opereti” ile perdelerini açacak olan Mersin Devlet Opera ve Balesi prömiyer heyecanını 22 Ekim 2022 Cumartesi günü saat 20:00’de Opera Sahnesinde sanatseverlerle paylaşacak.

Rejisörlüğünü Melih Öztürk’ün yaptığı eserin orkestra şefi Rustam Rahmedov ve Aytuğ Ülgen, koreografı Berna Turhan İleri, koro şefi ise Anıl Aydın.
Ölen Kocasından kalan serveti nedeniyle çevresindeki erkeklerin gözdesi haline gelen Hanna Glawari seçimini kimden yana kullanacaktır? Dünya operet repertuvarının saheserleri arasında olan eserde Hanna Glawari’yi Şebnem Ağrıdağ Kışlalı ve Ayşegül Devrim Dinçer; Danilo Danilovitsch’yi ise Hakan Aysev, Zafer Erdaş, Korhan Dinçer dönüşümlü olarak canlandıracaklar.
Mersin Devlet Opera ve Balesi Orkestrası, Korosu ve Bale Sanatçılarının birlikte sahneleyeceği “Şen Dul Opereti”nin dekor tasarımı Adnan Öngün, kostümü  Osman Şengezer, ışık tasarımı Tarı Deniz’e ait.
Eserin prömiyeri 22 Ekim 2022 Cumartesi saat 20:00’de, ikinci gösterimi 25 Ekim 2022 Salı saat 20:00’ de olacak. Biletler Opera gişesinden, biletinial.com adresinden temin edilebilecek.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

sondakika SON DAKİKA
hava durumu HAVA DURUMU
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat