ÜST BANNER

Lütfi Elvan’dan MESİAD’a Ziyaret

Okunma: 7536
Siyaset 24 Nisan 2022 00:22
Videoyu Aç Lütfi Elvan’dan MESİAD’a Ziyaret
A
a

Önceki dönem Maliye ve Hazine Bakanı Lütfi Elvan MESİAD’ı ziyaret etti. MESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Engin ve yönetim kurulu üyeleri ile bir araya gelen Elvan, aktarılan sorunların çözümü noktasında mümkün olan en kısa süre içerisinde harekete geçileceğini söyledi.

Beraberinde Mersin Valisi Ali İhsan Su, Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak, AK Parti Mersin İl Başkanı Cesim Ercik ve partililer ile Mersin Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği’ni (MESİAD) ziyaret eden Lütfi Elvan, MESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Engin ve yöneticiler ile bir toplantı gerçekleştirdi.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren MESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Engin; Çukurova Bölgesel Havalimanı İnşaatı, Karboğazı Turizm Bölgesi, OSB Otoban Bağlantı Yolu, Pamukluk Barajı, Çeşmeli-Taşucu Otoban Yolu, Tarsus Kıyı Kesimi Turizm Projesi ve Ana Konteynır Limanı hakkında MESİAD’ın görüşlerini Elvan ve Vali İhsan Su’ya iletti.
MESİAD Başkanı Hasan Engin’in aktardığı bilgileri not alan Lütfi Elvan ise MESİAD’ın Mersin’in sorunlarını ilgili mercilere iletmekte çok önemli bir rol üstlenen sivil toplum kuruluşu olduğunu kaydetti. Kentin ihtiyacı olan projeler üreten MESİAD’ın sürdürülen çalışmaları da yakından takip ederek gelişmeleri Ankara’ya aktardığını vurgulayan Elvan, Mersin’i her zaman çok önemsediklerini, bundan önce olduğu gibi bundan sonrasında da hiçbir siyasi ayrım gözetmeksizin ilin kalkınması ve gelişmesi için çalışmaya devam edeceklerini kaydetti.
Toplantının sonunda ise MESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Engin, Lütfi Elvan’a MESİAD’ın 30. Yıl plaketini takdim etti.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

sondakika SON DAKİKA
hava durumu HAVA DURUMU
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat