ÜST BANNER

Kocamaz: “Mersin’e Yaptığımız Hizmetlerin Zekatı Dahi Size 40 Yıl Yeter”

Okunma: 7435
Siyaset 27 Mayıs 2021 17:22
Videoyu Aç Kocamaz: “Mersin’e Yaptığımız Hizmetlerin Zekatı Dahi Size 40 Yıl Yeter”
A
a

İYİ Parti GİK Üyesi ve Önceki dönem Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Mersin Büyükşehir Belediye Meclis toplantısında Vahap Seçer tarafından geçmiş dönem borçlarının sürekli dillendirilmesi üzerine sosyal medya üzerinden açıklamalarda bulundu.

Açıklamasında Mersin Büyükşehir Belediye Meclis toplantısını üzüntüyle izlediğini kaydeden Kocamaz, Mersin’in böyle bir yönetim tarzını hak etmediğini vurguladı.
Kocamaz, açıklamasında “Bu gün Büyükşehir Belediye Meclisi Toplantısını üzüntü ile izledim.
Gerçekten Mersin’imize yazık oluyor! Mersinimiz böyle bir yönetim tarzını hak etmiyor! Her şeyi ben bilirim anlayışıyla, kibirle, insanlara tepeden bakarak Belediyecilik olmaz! Böyle bir anlayışla Belediyecilik yapamazsınız! İki yılda Mersin’de gözle görünür, dişe dokunur herhangi bir hizmet üretemeyenler, halen devraldıkları borçları dillendirerek algı oluşturmaya çalışıyor, bulutlar üzerinde, kendilerinin kurduğu hayal dünyalarında dolanıp duruyorlar! Bu tutum ve davranışlar insanları Belediyeden soğutmuş hatta bıktırmış durumda! Hatta bu yaklaşımlardan dolayı CHP’li vatandaşlarımız da muzdarip. Onların bu tür şikayet ve serzenişleri bizlere kadar ulaşıyor!
Belediye Yönetimi geçmişi kötüleyerek beceriksizliklerini örtbas edebileceğini zannediyor!” ifadelerini kullandı.
 
Bizde borç devraldık!
Bu kadar hizmet eksiği olan bir Belediyenin hiç borçlanmadan eksik hizmetlerin tümünü birden tamamlayabilmesinin, bu kadar hizmet üretebilmesinin de zaten mümkün olamayacağına vurgu yapan Kocamaz, “Bunu daha önce açıkladım. Bir kez daha dile getirmek istiyorum. Zannedersiniz ki Burhanettin Kocamaz Yönetimi borçsuz bir Belediye devralmış! Beyler kayıtlar elinizde.
Devletin dili de yazı. Bu kadar hizmet eksiği olan bir Belediyenin hiç borçlanmadan eksik hizmetlerin tümünü birden tamamlayabilmesi, bu kadar hizmet üretebilmesi de zaten mümkün olamaz! Bizde borç devraldık! Devraldığımız borç öyle sizin sözünü ettiğiniz gibi,tek kalem ve tek bir kurumdan da değildi” dedi.
 
Yeter artık işinize odaklanın!
Kendisinin Mersin’de kurucu Belediye Başkanlığı yaptığını da anımsatan Burhanettin Kocamaz, Vahap Seçer’i sert bir şekilde eleştirdiği açıklamasında şu ifadeleri kullandı:
“Kapanan beldelerden, hizmet birimleri Büyükşehire geçen İlçe Belediyelerinden, Özel idareden ve geçmiş Büyükşehir yönetiminden olmak üzere yaklaşık 850 milyon borç devraldık. O zaman dolar 2 TLidi. Şu anda dolar 8,4 TL. Size görevi devrettiğimizde (görev süremizde bir ara döviz 8 TL’ye savrulmasına rağmen) yaklaşık 6 TL idi. Doları 6 TL kabul etseniz dahi devraldığımız borcu bu güne endekslediğinizde 2,550 milyara tekabül eder! Size, sizin ifadenizle devrettiğimiz borç(bu rakamda her konuşmanızda değişiyor) 2,250 milyar. Yani size devrettiğimizden daha fazla borç devralmışız! Yeter artık işinize odaklanın! Temcit pilavını andıran bu tür şikayetlerle bir yere varamazsınız! Yüksek faizlerle borçlandığımızı söylüyorsunuz! Merhum Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in ifadesiyle, borçlandığımız dönemde düşük faizle borçlanma imkanı vardı da biz mi yüksek faizle borçlandık? Yatırım yapmadan borcu azalttığınızı, bütçe fazlası verdiğinizi söylüyorsunuz. Ancak Mersin’i hizmetsiz bıraktığınızı, iki yılda hala bir metro ihalesini gerçekleştiremediğinizi, bizim tamamladığımız eserleri açmayı dahi beceremediğinizi söylemiyorsunuz! Hatta yapılan eserlerin çok büyük olduğunu söyleyerek eleştiriyorsunuz!
Elbette büyük olacak! Elbette büyük düşüneceğiz! Bu bir vizyon ve ufuk meselesi!”
 
Herkes kendi ufku kadar düşünür!
“Biz Anamur’a Gülnar’a her 15-20 yılda bir Otogar yapmayacağız. Yaptığımız Otogar en az 100 yıl bölge insanına hizmet etmeli. O zamana kadar da bazı Belediye birimleri de orada hizmet verebilir! Bu söylediğiniz ifadelerle biz, yıllar önce Tarsus Otogarı’nı yaptığımızda da karşılaşmıştık! Herkes kendi vizyonu kadar olaylara yaklaşır! Ufku kadar düşünür! Kurduğu Dünyası kadar konuşur! Bu gün Meclis’te duyduğum ve bir hakkı teslim etme nezaketi dahi göstermeyen, güneşi balçıkla sıvama ve yapılan hizmetleri inkar etme, küçük görme ifadeleri hiç kimseye bir itibar kazandırmaz! Göreve geldiğimizden bu yana iki yıl geçmiş, sosyal medyada ve TV’lerde bizim yaptığımız projeleri, sosyal hizmetleri kendi projenizmiş gibi anlatıyor, yaptığımız hizmetleri, ortaya çoktan eserleri kendiniz yapmış gibi gururla anlatıyorsunuz!
Hatta yapılan eserlerden bizim ismimizi silerek, kendinizce kurduğunuz küçük dünyanızda güya bizi silmek istiyorsunuz! Yalnız şunu unutmayınız ki; tam 25 yol yani Çeyrek asır bu kentlere hizmet etmiş bir Burhanettin Kocamaz’ı Halkın gözünden düşürmeye, gönlünden silmeye hiç bir Allah’ın kulun gücü yetmez! Zira biz kendimizi Hakka teslim etmiş, Halkımızla gönül bağı kurmuş,Halkımızla bütünleşmişiz! Kuvay-ı Milliye Kavşağının sadece asfaltını yaptığınız halde yüzde 90’nını ben yaptım diyerek, bizim yaptığımız hizmeti inkar etmek bize karşı yapılmış bir nankörlük ve saygısızlık olduğu kadar vatandaşın aklıyla da alay etmek anlamı taşır!”
 
Burhanettin Kocamaz’ın Mersin’e yaptığı hizmetlerin zekatı dahi böyle giderse size kırk yıl yeter!
“Şunu da hiç kimse unutmasın ki; Burhanettin Kocamaz’ın Mersin’e yaptığı hizmetlerin zekatı dahi böyle giderse size kırk yıl yeter! Beyler artık kendinize gelin! Mersin Halkına saygı gösterin!
Büyükşehir Belediyesi bir yerel hizmet birimidir. Ankara ile didişerek Mersin’e gelecek Hizmetlerin engellenmesine neden olmayın! Bunun bir vebali var! Bizde görev yaptığımız 25 yılda birçok engelleme ile karşılaştık. Ancak her defasında da ikili ilişkilerimizle bir çok zorluğu aştık. Özellikle Tarsus’ta biz göreve gelinceye kadar hiç Belediye yönetiminin cesaret edemediği alt yapı işini tamamladık! Bugün gittiğimiz Mersin’in her noktasında vatandaşlarımızdan gelen şikayetleri bir an evvel azaltmak,problemleri çözmek zorundasınız!”
 
Halkın cumhur ittifakına olan tepkisi ile geldiniz!
“Herkes de biliyor ki; biz Mersin’de yerel seçimlerde herhangi bir ittifaka girmedik! Sayın Ayfer Yımaz Hanımefendi’ye destek verdik.! Siz de, oraya konjonktür gereği, bize haksızlık yapılarak, önümüzün kesilmesi neticesinde halkın cumhur ittifakına olan tepkisi ile geldiniz! Geldiğiniz günden beri de vatandaşlarımızı memnun edecek herhangi bir hizmet üretmeden, geçmiş Yönetimi suçlayarak algı oluşturmaya çalışıyorsunuz. Yeter artık günler su gibi akıp gidiyor! Mersin havanda su dövülmesini, kendisine anlatılan masalları değil, hayatını kolaylaştıracak hizmet hamlelerini bekliyor! Mersin bilboardlardaki komik reklamları değil, yapacağınız Mersin’e yakışır, dişe dokunacak ve Halkın hak ettiği Hizmetleri sabırsızlıkla bekliyor! Mersin, sadece işçisine zulüm yapan, personellerine mobing uygulayan, işten çıkarmalarla gündeme gelen bir Belediye ile anılmak istemiyor! Unutmayalım ki, huzurun olmadığı, çalışanlarının yarınından Emin olmadığı, mutsuz olduğu bir kurumda asla yeterli hizmet üretilemez! Üretilse dahi, üretilen hizmetin kalitesi olmaz!”
 
Mersin’li kendisini yönetenlere güvenmek istiyor!
“Mersin’li CHP’li 11 Büyükşehir Belediyeleri içerisinde yapılan sıralama da 11. sırada olan bir Belediyeyi değil, daha ön sıralarda olan ve halkın en az yarısının memnun olduğu ve sahiplendiği bir Belediyeyi hak ediyor! Mersin artık sadece laf üreten değil, birazda hizmet üreten bir belediye istiyor! Mersin artık eksik kalan hizmetlerin tamamlanmasını, hayatının kolaylaştırılmasını, yüzlerin gülmesini istiyor. Mersin’li 2019’da hiç bir hizmetini ve yönetim anlayışını görmeden, verilen sözlere ve vaatlere inanarak,peşin olarak verdiği oyunun karşılığını istiyor! Hiç bir hizmet üretmeden, bir sonraki seçimin hesabını yapan bir yönetim anlayışı istemiyor! Mersin’li yaşanılabilir bir MERSİN için geleceğinden emin,huzurlu ve mutlu olmak istiyor! Kısaca Mersin’li kendisini yönetenlere güvenmek istiyor!”
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
hava durumu HAVA DURUMU
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat