ÜST BANNER

Kocamaz: “Bu Topraklar Üzerinde Yaşayan Herkes Kardeştir”

Okunma: 7699
Siyaset 13 Ekim 2021 19:59
Videoyu Aç Kocamaz: “Bu Topraklar Üzerinde Yaşayan Herkes Kardeştir”
A
a

İYİ Parti Tarsus İlçe Başkanlığı tarafından birlik ve beraberlik yemeği düzenlendi. Programa onur konuğu olarak İYİ Parti Genel İdare Kurulu Üyesi Burhanettin Kcoamaz’da davetli olarak katıldı. Katıldığı programda masaları tek tek gezen ve vatandaşlarla yakından ilgilenen Kocamaz, ilgiyle karşılandı.

İlçe Başkanı Danyal Mercan öncülüğünde düzenlenen programın açılış konuşmasını yapan İYİ Parti Tarsus İlçe Başkanı Danyal Mercan, İYİ Parti’nin hedefinin demokratik, zengin mutlu bir Türkiye olduğunu belirterek konuşmasına başladı ve İYİ’ler hareketinin siyasette hasreti çekilen hür ve demokratik bir Türkiye’yi var etmek için geldiğini ifade etti.
İyi Parti’nin Türkiye’de dışlanıp unutulanların ve onlardan olmadığı için kapı dışarı edilenlerin sesi olduğunu ifade eden Mercan, “İYİ Parti 1946’daki siyasi soluk, 1965’deki eğilmez baş, 1983’deki siyasi nefestir” dedi.
İYİ Parti Genel İdare Kurulu Üyesi Burhanettin Kocamaz’da yaptığı konuşmada, ülkenin iyi yönetilmiş olsaydı, mevcut iktidarın ortamı germeden milleti birbirine yaklaştırmış olabilseydi, insanların ayrıştırılmamış olsaydı belki de İYİ Parti’ye ihtiyaç olmayacağını belirterek, “ İYİ Parti’nin milletin umudu haline gelmiştir” dedi.
 
“Bu topraklar üzerinde yaşayan herkes kardeştir”
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in 20 Ocak 2020 tarihinden bu yana ülkenin dört bir yanını il il, ilçe ilçe, belde belde dolaşarak halkın dertlerini dinleyip, sıkıntıları yerinde tespit etmesinin İYİ Parti’yi Türkiye sathında bir umut haline getirdiğine işaret eden Kocamaz, “ Bu ülke toprakları üzerinde yaşayan herkesin kardeş olduğunu bir kez daha dosta düşmana hatırlatmıştır. Bu ülke toprakları üzerinde yaşayan herkesin Türkiye Cumhuriyeti’nin eşit vatandaşları olduğu bilinci ile hareket etmesi gerektiğini herkese bir kere daha hatırlatmıştır. Madem ki şanlı al bayrağın altında hep birlikte yaşıyoruz, bu ülkeyi kuruluşundan bu yana bu günlere gelinceye kadar hep birlikte mücadele ederek bir yerlere getirmişiz, bu ülke insanları olarak anayasanın gösterdiği doğrultuda Türk’ü Kürdü, Arab işe Alevisi Sünnisi ile bir ve beraber olarak yaşamak mecburiyetinde olduğumuzu herkesin hissetmesi ve hissettirilmesi için İYİ Parti vardır” ifadelerine yer verdi.
Bu ülkenin kolay kurulmadığının altını çizen Kocamaz “1900’lü yılların başında Osmanlı’nı en zor döneminde bizim bölgemiz de işgal altındaydı. Aziz Atatürk’ün yaktığı meşale ile ülke genelinde insanlar bir ve beraber oldular. Esaret  zincirlerini kırıp bu topraklarda hür ve bağımsız yaşamak için birlikte mücadele ettiler. Tarih boyunca Türk milletinin dahili ve harici düşmanları her dönemde olmuştur. Aziz Atatürk de Gençliğe Hitabe’sinde bunun altını özellikle çizmiş ‘Ey Türk Gençliği! Birinci vazifen Türk İstiklalini Türk Cumhuriyeti’ni ilelebet payidar kılmaktır. Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur. Bu ülkeyi yönetenler zaman zaman gaflet, dalalet, hatta hıyanet içerisinde bulanabilirler’ diyerek gençliği uyarmıştır. Aziz Atatürk, o günlerden daha sonraki dönemleri görmüş ve bu ülkede ülkeyi yönettiğini zannedenlerin zaman ihaneti gafletiyle karşılaşılabileceğini o günlerden gençliği uyayarak bu günlere ışık tutmuştur” dedi.
 
“Ülkenin bozulan ayarlarını yeniden fabrika ayarlarına döndürmek için yollardayız”
Cumhuriyet kurulduğu günden bu yana ülkenin bozulan ayarlarını yeniden fabrika ayarlarına döndürmek için yollarda olduklarını dile getiren Kocamaz, “Türkiye Cumhuriyeti toprakları içerisinde yaşayan ve adına Aziz Atatürk’ün Türk Milleti dediği insanlar olarak hür ve bağımsız yaşamaya alışmışız. Bu millete tarih boyunca esaret zincirleri vurulamamıştır. Zaman zaman baskı altına alınmış olsalar da, zaman zaman işgal edilmiş olsa da; bu topraklar bin küsür yıldır Türktür. Tarih boyunca da Türk olarak kalacaktır“ şeklinde konuştu.
 
“İlk görevimiz Sayın Genel Başkan’ın işlerini kolaylaştırmak, ona destek olmak”
Partisinin Genel Başkanı Meral Akşener’in milletin derdini dinleyerek hemhal olmasının bir ışık, uyarı olduğunu dile getiren Kocamaz, “Sayın Genel Başkan il il, ilçe ilçe dolaşırken hiç birimiz evimizde rahat oturamayız. Bizler madem ki İYİLİK HAREKETİNİN bir mensubuyuz. İlk görevimiz Sayın Genel Başkan’ın işlerini kolaylaştırmak ona destek olmak. Erken ya da zamanında yapılacak ilk seçimde bu ülkeye İYİ Parti iktidarını getirmek ve inşallah bu ülkeyi bugün yaşadığı sıkıntılardan hep birikte kurtarmaktır” dedi.
 
“Şahlanan İYİ Parti hareketini iktidar yapmak için hep birlikte koşmak mecburiyetimiz vardır”
Geçmişte Tarsuslular olarak çok şey başardıklarından ifade eden Kocamaz, “Birlikte yürüdüğümüz zaman Allah’ın izniyle ulaşamayacağımız hiçbir hedef yoktur. Aşamayacağımız hiçbir engel yoktur. Çözemeyeceğimiz hiçbir problem yoktur. Ama bugün Türkiye’nin yükselen tek değeri İYİ Parti olduğu için içerisine çeşitli şekillerde nifak sokarak partiyi bu yükselme aşamasında aşağı çekmek düşüncesiyle fitne, fesat ve dedikodularla yıpratmaya çalışanlar elbette olacaktır. Ama bize düşen görev bu fitne ve fesada düşmemek, küçük düşüncelerden arınmak, şahlanan İYİ Parti hareketini iktidar yapmak için hep birlikte koşmak mecburiyetimiz vardır. Bizler geçmişte birçok şeyi başardığımız gibi bu işi de başaracağımıza yürekten inanıyoruz. Yeter ki gönüllerimizi birleştirelim, hedefe kilitlenelim” iİfadelerine yer verdi.
 
“Ülkemizi iyileştirilmiş ve güçlendirilmiş parlamenter sistemle buluşturmak hepimizin boynunun borcudur”
“Yönetildiğimizi zannettiğimiz ucube sistemin ortadan kalkmasıyla ilgili verilen mücadelelerde elbette bu sistem bizleri ittifak yapmaya zorluyor” diyen Kocamaz, elbette siyasi partilerin fikirleri düşünceleri programları birbirinden farklı olabilir. Dünya görüşleri birbirinden farklı olabilir. Ama bugün geldiğimiz noktada ülkemizi sayın genel başkanımızın ilk olarak ortaya attığı ve Millet İttifakı mensuplarının özellikle de halkımızın kahır ekseriyetinin dört gözle beklediği iyileştirilmiş ve güçlendirilmiş parlamenter sistemle buluşturmak hepimizin boynunun borcudur. Bu ittifaklar da bunun için gereklidir. Ancak bu ittifakı bozmak, ittifakın moralini aşağıya çekmek ve vatandaşın kafasını karıştırarak, sekteye uğratmak düşüncesiyle özellikle Cumhur İttifakı tarafından İYİ Parti’nin HDP ile birlikte olduğu iddiası ısrarla sürdürülmektedir. Bu ülkede çözüm sürecini başlatanların kim olduğunu sokaktaki çocuklar dahi biliyor. Bu ülkenin içerisine nifak sokarak sıfıra inmiş terör olayını yeniden hortlatanların üzerimize atmaya çalıştığı bu iftirayı şiddetle reddediyoruz. İyi Parti mensuplarının hiçbir yerde hiçbir platformda ya da kapalı kapılar ardında HDP yöneticileri ile görüştüğünü hiç kimse söyleyemez, ispat edemez. Çamur atmaya kalksalar da bu çamur İYİ Parti’nin üzerinde tutmaz” dedi.
Ülkenin yaşadığı ekonomik sıkıntılara da değinen Kocamaz, “Ekonomik yönden ülkemiz özellikle insanlarımız zor durumda. Hazine boşaltılmış durumda. Yanlış politikalarla döviz almış başını gtimiş. İnsanların gelir düzeyi alım gücü her geçen gün daha da azalmıştır. Ama malesef saraya saklananlar, saraydan ülkenin dört bir yanını toz pembe görenler bu vatandaşın halinden anlamamak için direnmektedir. Ama biz öyle inanıyoruz ki, vatandaşımız geçmişten bu yana kendisine dayatılan “Ya tamam da kime oy verelim?” şeklindeki algıları artık çürütmüş ve sayın Meral Akşeneri umut olarak görmektedir” ifadelerini kullandı.
 
“Bugün geldiğimiz noktada deniz bitmiş, gemi karaya oturmuştur”
2002’den bu yana Cumhuriyetin bütün kazanımlarının ortadan kaldırıldığını söyleyerek konuşmasını sürdüren Kocamaz, “Aziz Atatürk’ün döneminde bu ülkeye kazandırılan o fabrikalar tek tek satılmış ve malesef yerlerine birilerine peşkeş çekilerek gökdelenler dikilmiştir. 57. Hükümet döneminde 2001 krizi nedeniyle alınan ekonomik tedbirlerle, bugünkü iktidar insanları biraz rahatlatmış göründü. Ama anlıyoruz ki, o geçici rahatlık Cumhuriyet’in birikimlerinin satılmasıyla gerçekleşmiş. İlk 5-6 yıldan sonra geriye gidiş başlamış ve bugün geldiğimiz noktada deniz bitmiş, gemi karaya oturmuştur. Bizim hep birlikte vereceğimiz mücadele ile bu kötü gidişe ‘DUR’ demek hepimizin boynunun borcu haline gelmiştir. Ben öyle inanıyorum ki, önümüzde yapılacak erken ya da zamanındaki seçim bu milletin, ülkenin son şansı olacaktır. Şayet bu seçimde de kötü gidişi durduramaz isek bizden sonraki nesillerin vebalinden kurtulmamız mümkün değildir. İYİ Partiyi hep birlikte iktidara taşıyalım” diyerek konuşmasını sonlandırdı.
Konuşmaların ardından ilçe teşkilatında en çok üye kaydı yapanlara plaket verildi.
Daha sonra partiye yeni kayıt yaptıranlara ilçe başkanı Danyal Mercan ve İYİ Parti Genel İdare Kurulu üyesi Burhanettin Kocamaz tarafından rozetleri takıldı.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

sondakika SON DAKİKA
hava durumu HAVA DURUMU
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat