ÜST BANNER

İYİ Parti Genel Merkezi, MESİAD’ı Dinledi

Okunma: 7454
Siyaset 12 Şubat 2021 12:48
Videoyu Aç İYİ Parti Genel Merkezi, MESİAD’ı Dinledi
A
a

İYİ Parti heyeti geniş bir katılımla MESİAD’da iş dünyası temsilcileri ile bir araya gelerek iş dünyasının ve kentimizin sorunlarını dinledi.

Çeşitli temaslar için Mersin’de bulunan İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Şenol Sunat ve beraberindeki Ankara Milletvekili Halil İbrahim Oral, Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs, Mersin Milletvekilleri Behiç Çelik ve Hakan Sıdalı, GİK üyeleri Burhanettin Kocamaz, Ümmügülsüm Paksoy ve Mehmet Türe, Merkez Disiplin Kurulu Üyesi Süleyman Çetin, Mersin İl Başkanı Mehmet Dutar, Adana İl Başkanı Göktürk Boyvadaoğlu ve Aksaray İl Başkanı Özhan Türemiş, MESİAD’da iş dünyasının ve Mersin’in sorunlarını dinledi.
Açılış konuşmasını yapan MESİAD Başkanı Hasan Engin, Mersin’in ulaşım sorunu, polipropilen fabrikası, Ana Konteyner Limanı, turizm yatırımları, iş dünyasının temel sorunları, yapısal reformlar, yeni anayasa çalışmaları, siyasi partiler yasası ve pandemi döneminde yaşanan çeşitli sorunları anlatarak, birlikte hareketle sorunların Meclis’te çözülmesi gerektiğini söyledi. Ortak akıl ve sağduyunun önemine değinen Başkan Engin, demokrasi ve ekonomi kavramlarının birbirleri ile olan bağlantılarından söz etti.
Daha sonra söz alan İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Şenol Sunat, iş dünyasının aktardığı sorunların çözülmesinin ekonomik kalkınma açısından önemli olduğunu vurgulayarak, MESİAD tarafından dile getirilen her hususun kıymete değer olduğunu ve takipçisi olacaklarını kaydetti. Mersin Milletvekilleri Behiç Çelik, Hakan Sıdalı ve GİK Üyesi Burhanettin Kocamaz MESİAD’ın Mersin için vazgeçilmez bir STK olduğunu belirterek, MESİAD’ın Mersin’in her sorunun çözümünde ve projesinde imzası olduğunu dile getirdiler.
Pandemi kurallarına uyularak gerçekleştirilen etkinlik soru-cevap bölümü ile son buldu.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
hava durumu HAVA DURUMU
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat