ÜST BANNER

Isparta’ya Selam Yasağa Protesto

Okunma: 7594
Kültür & Sanat 29 Mayıs 2022 22:53
Videoyu Aç Isparta’ya Selam Yasağa Protesto
A
a

Isparta Uluslararası Gül Festivali kapsamında 3 Haziran’da düzenlenecek olan Melek Mosso konseri ‘İslami hassasiyetler’ gerekçe gösterilerek iptal edilmişti. Aynı organizasyonda sahne alacak olan diğer sanatçılar Funda Arar ve Derya Uluğ sosyal medyadan birer açıklama yaptı, Ispartalılara seslenirken “Başka konserlerde…” mesajıyla konser vermeyeceklerini duyurdu.

Melek Mosso yerine Seda Sayan’ın sahne alacağı açıklanmış, sosyal medyadan bu değişikliği çok yoğun tepkiler yükselmişti.
Funda Arar açıklamasında, “Çok değerli Ispartalılar. 5 Haziran Pazar akşamı, konserde sizlerle beraber olamayacağız. Başka konserlerde buluşmak üzere…” diye Ispartalılara seslendi.
Derya Uluğ ise “Bizlerle buluşmayı bekleyen Isparta halkına sevgilerimi yolluyorum. Başka bir zamanda birlikte şarkılar söyleyeceğiz” sözlerine yer verdi.
 
“Ahlaksız” diye iptal edilen konser Seda Sayan’a
Isparta Uluslararası Gül Festivali’nde 3 Haziran’da düzenlenecek Melek Mosso konseri iptal edilmişti. Festivalde Melek Mosso’nun yerine Seda Sayan’ın sahne alması kararlaştırıldı. Sayan da Mosso’nun konserinin iptal edilmesiyle ilgili şunları söyledi:
“Isparta Belediyesi’nin Melek’e bu parmak işaretinden dolayı tepki gösterdiğini öğrendim. O hareketi videodan izledim, inşallah bir daha böyle bir eylemde bulunmamasını dilerim…”
 
Ahlaksızlık mı?
Milli Gençlik Vakfı ve Saadet Partisi’ne yakın Anadolu Gençlik Derneği Isparta Şubesi’nin ortak açıklamasında, “Ahlaksızlığı özendiren hiçbir şarkıcı halkımız nezdinde sanatçı olarak kabul edilmeyecektir” denmişti.
Hedef gösterme sonrası Başkan Şükrü Başdeğirmen Melek Mosso’yu programdan çıkarmış, vakıf ve dernek başkana ‘teşekkürlerini’ iletmişti.
Konseri iptal edilen Mosso da “Karanlığı ve sapıklığı bizim hayatımıza da sokmaya çalışıyorlar ama buna asla izin vermeyeceğim, vermeyeceğiz” sözleriyle yanıt vermişti.
KAYNAK: GAZETE PENCERE
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

sondakika SON DAKİKA
hava durumu HAVA DURUMU
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat