ÜST BANNER

İktidarın Mersin’deki Rant Projesine Tepkiler Büyüyor

Okunma: 7418
Siyaset 13 Haziran 2022 11:37
Videoyu Aç İktidarın Mersin’deki Rant Projesine Tepkiler Büyüyor
A
a

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın, Mersin’in en değerli konumunda bulunan PTT tesislerinin arazisini konut ve ticaret yapılaşmasına açma girişimine tepkiler büyüyor. CHP Mersin Milletvekili Cengiz Gökçel “Büyükşehir Belediye Meclisinin arkasından dolanarak alan ranta açılmak isteniyor” dedi.

Mersin Yenişehir ilçesine bağlı sahil yolunun sonunda yer alan PTT tesislerinin arazisinin Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından imarının kamusal alandan konut ve ticaret şeklinde değiştirilmesi girişimine tepkiler büyüyor. Bölgenin Mersin için çok kıymetli bir noktada olduğunun altını çizen CHP Mersin Milletvekili Cengiz Gökçel, “Mersin’in incesi konumundaki Yenişehir Sahil Yolunun sonunda bulunan PTT tesisleri Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından ranta kurban edilmek isteniyor” dedi.
 
“Büyükşehir Meclisinde Kamusal Alan İlan Edilmişti”
Daha önce bölgenin Mersin Büyükşehir Belediyesi Meclisinde oy birliği ile kamusal alan ilan edildiğini hatırlatan CHP’li Gökçel, “Bu güzelim alan, Mersin Büyükşehir belediye Meclisinin 21 Haziran 2021 tarihinde oy birliği ile kamu alanı olarak belirlenen bu yeri ticaret + konut olarak imarını değiştirerek burayı betona, griye boyamak istiyorlar. Bu rantı engelleyeceğiz. Bir Mersinli olarak Mersinlilerin hakkı olan bu alanı ranta açtırmayacağız. Mersin Büyükşehir meclisinin arkasından dolanarak Mersinlinin olan bu yeşil alanı size katlettirmeyeceğiz. Bununla ilgili mecliste de her yerde de mücadele edeceğiz. Ve bu alanı yeşil alan olarak korumaya devam edeceğiz” diye tepki gösterdi.
 
“Başkan Seçer: Burası Babanızın Malı Mı?”
PTT Tesislerinin imar izinlerinin değiştirilmesine ilişkin 8 Haziran’da Belediye Meclisinde tepki gösteren Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, “Bu memleket sizin babanızın malı mı?” diye tepki göstermişti. Twitter hesabından da konuyla ilgili açıklama yapan Seçer, “Belediye Meclisimiz'in 14.06.2021 tarihinde "Kamu Hizmet Alanı" olarak oy birliği ile onayladığı 14 bin 589 metrekarelik sahilimizdeki cazibe alanı PTT Tesisleri’ni @csbgovtr  doğrudan "Ticaret + Konut" alanına çevirmek istiyor. Nedir bu beton ve rant aşkı?” diye tepki gösterdi.
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

sondakika SON DAKİKA
hava durumu HAVA DURUMU
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat