Son Dakika

Yaşlı Bireyler Aktivitelerle Sosyal Yaşamın İçinde Tutuluyorlar

Tarsus Belediyesi tarafından düzenlenmesi yapılan ve ismini halkın belirlediği Zübeyde Hanım Bütünleşik Gündüz Yaşam Evinde yaşlılara yönelik aktivitelere ilgi her geçen gün artıyor.

Genel Hit: 7438 / Yorum: 0 / 11 Mart 2020 21:28
Yaşlı Bireyler Aktivitelerle Sosyal Yaşamın İçinde Tutuluyorlar
-A +A

Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan’ın talimatıyla Akşemsettin Mahallesi Kozacıoğlu Konutları yanında bulunan binanın,  yapılan ekleme ve düzenlemelerle yaşam evine dönüştürülüp işlevsel hale getirilmesi ve düzenlenen çeşitli aktivitelerle her kesimden vatandaşın ilgi odağı durumuna geldi.
Tarsus Belediyesi tarafından düzenlemesi yapılan Zübeyde Hanım Bütünleşik Gündüz Yaşam Evi’nde genç ve yaşlı vatandaşlar,  bir arada hoşça vakit geçiriyorlar. Genç ve yaşlı insanların etkileşim içerisinde üretime de katıldığı yaşam evinde, okuma salonu ve kütüphanenin doluluk oranı yeterli seviyeye ulaşırken, yaşlı bireyler kendilerine yönelik haftada bir gün düzenlenen aktivelerde müzik eşliğinde görevlilerin gözetiminde örgü, vitray, cam boyama, alçı işleri yaparak sosyal yaşamın içinde yer almanın mutluğunu yaşıyorlar.
Zübeyde Hanım Bütünleşik Gündüz Yaşam Evinde görev yapan görevlilerin ilgisinden ve kendileriyle birlikte aktivelerde yer almalarından oldukça mutlu olan yaşlı bireyler, kendileri için bir sonraki hafta da düzenlenecek aktiviteye katılmak için sabırsızlıkla gün sayıyorlar.

Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Son Dakika
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Gazete Manşet

Facebook Twitter
2014 Yeni Mersin Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır!