Son Dakika

Vali Su Başkanlığında ‘Masa Başı Tatbikatı’ Gerçekleştirildi

Türkiye Afet Müdahale Planı (TAMP) kapsamında, Mersin İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) tarafından hazırlanan ‘masa başı tatbikatı’, Mersin Valisi Ali İhsan Su başkanlığında gerçekleştirildi.

Genel Hit: 4568 / Yorum: 0 / 3 Kasım 2017 20:20
Vali Su Başkanlığında ‘Masa Başı Tatbikatı’ Gerçekleştirildi
-A +A

Valilik Toplantı Salonu’nda düzenlenen tatbikata vali yardımcıları, kaymakamlar, kurum müdürleri, İl Afet ve Acil Durum Koordinasyon Kurulu üyeleri, 26 hizmet grubu yöneticisi ve yardımcı birim sorumluları katıldı. Tüm hizmet grubu yöneticilerine, görev ve sorumlulukları ile ilgili bilgilendirme sunumu yapılmasıyla başlayan tatbikatta, yerel düzeydeki 26 hizmet grubunun yöneticilerinden, daha önce hazırlanan masa başı tatbikat senaryosunu esas alarak alt senaryolarını oluşturmaları istendi.
Tatbikatta her hizmet grubuna söz hakkı verilerek, senaryo gereği Mersin’de meydana gelebilecek muhtemel bir sel felaketi anında, ilgili kurumların felakete müdahale konusunda oluşturdukları plan çerçevesindeki müdahale yöntemleri, yine bizzat hizmet grubu yöneticileri tarafından anlatıldı. Oluşturulan senaryo çerçevesinde, katılımcılara sel afeti öncesi, sırası ve sonrasında sel afeti yönetimi ile ilgili doğru hareket tarzları kazandırılarak farkındalık sağlandı.

Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Son Dakika
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Gazete Manşet

Facebook Twitter
2014 Yeni Mersin Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır!