Son Dakika

Vali Su, MTSO’nun Kuruluş Yıldönümü Etkinliğine Katıldı

Mersin Valisi Ali İhsan Su, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası'nın (MTSO), kentin sosyo-ekonomik gelişiminde önemli bir paya sahip olduğunu söyledi.

Genel Hit: 4737 / Yorum: 0 / 20 Aralık 2017 20:49
Vali Su, MTSO’nun Kuruluş Yıldönümü Etkinliğine Katıldı
-A +A

Vali Su, MTSO'nun kuruluşunun 132. yıldönümü balosuna katıldı. Gecede konuşan Su, Mersin’in sosyo-ekonomik kalkınmanın temeli olan tüm alanlarda zengin bir potansiyele sahip olduğunu ifade ederek,132 yıldır Mersin’de ticaretin ve sanayinin her geçen gün daha da ileri seviyelere ulaşmasına büyük katkı sağlayan Mersin Ticaret ve Sanayi Odası’nın, kentin sosyo-ekonomik gelişiminde önemli bir paya sahip olduğunu belirtti.
Su, başta MTSO olmak üzere Mersin iş dünyasının ticaret ve sanayi alanında yaptığı yatırım ve çalışmaların yanı sıra, devletin ve hükümetin de Mersin'de sahil yolundan devlet yollarına kadar birçok karayolu çalışmasının hızla devam ettiğini ifade etti. Devlet Demiryolları tarafından hızlı tren dahil birçok çalışmanın sürdürüldüğünü, Devlet Su İşleri tarafından ise başta baraj ve göletler olmak üzere birçok projenin hayata geçirilmeye devam ettiğini kaydeden Su, alt yapıdan üst yapıya, sağlıktan eğitime, kültürden turizme ve tarıma kadar her alanda tüm bu hizmetlerin ve yatırımların devam ettiğini, sanayici ve iş insanları ile birlikte Mersin için çok önemli projelerin hayata geçirildiğini söyledi. Yine Mersin iş dünyasının katkılarıyla kentte yeni organize sanayi bölgeleri kurma çalışmalarının devam ettiğini belirten Vali Su, geçtiğimiz günlerde Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı ile Kalkınma Bakanının Mersin'in ziyaretlerinde ifade ettikleri gibi kentin bir diğer önemli yatırımlardan olan ‘Endüstri Bölgesi’ kazandırılacağının altını çizdi.
Konuşmasının sonunda Mersin’in değerine değer katacak çalışmalara öncülük eden ve yürütülen çalışmalara destek veren Ticaret ve Sanayi Odası yönetimine ve üyelerine bu yaklaşımlarından ötürü teşekkür eden Su, MTSO’nun başarı çıtasını önümüzdeki dönemlerde daha da yukarılara taşıyacağına inandığını kaydetti.
Aşut; "132 Yıldır Bir Olduğumuz İçin Biz Oluyoruz "
MTSO Başkanı Şerafettin Aşut ise MTSO’nun geçmişine ve yürütülen çalışmalarına değindiği konuşmasında, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası’nın bir parçası olmaktan onur duyduğunu ifade etti ve odanın kurulduğu tarih olan 1886 yılından bu güne kadarki tüm başkanlarına, genel sekreterlerine, meclis üyelerine ve çalışanlarına teşekkür etti. Aşut, "132 yıldır bir olduğumuz için biz oluyoruz " dedi.
Konuşmaların ardından, Vali Su ve protokol üyeleri tarafından meclis üyelerine plaket takdim edildi.

Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Son Dakika
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Gazete Manşet

Facebook Twitter
2014 Yeni Mersin Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır!