Son Dakika

Vali Su 'Anneler Günü'nü Kutladı

Mersin Valisi Ali İhsan Su, yayınladığı mesajla 'Anneler Günü'nü kutladı.

Genel Hit: 6259 / Yorum: 0 / 13 Mayıs 2018 08:40
Vali Su 'Anneler Günü'nü Kutladı
-A +A

Vali Su, 'Anneler Günü' dolayısıyla yaptığı açıklamada, varlıklarıyla hayatın anlam kazandığı, kıymetlerini anlatmada kelimelerin yetersiz kaldığı, değerlerini ölçmede hiçbir şeyin tartı olamayacağı, her zaman sevgi, şefkat, özveri ve merhametin simgesi olan tüm annelerin gününü kutladığını söyledi. S, "Bu duygularla karşılıksız sevgi, eşsiz fedakârlık, engin sabır ve hoşgörü duygularının en saf ve en derin haliyle şefkat dolu yüreklerinde buluştuğu tüm annelerimize sevgi, saygı ve şükranlarımı sunuyorum" dedi. 
Kocamaz: "Anne, karşılıksız sevginin adıdır" 
Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz ise mesajında, "Hiç karşılık beklemeden sevginin, şefkatin, bağışlamanın, hoşgörünün ve eşsiz sahiplenişin en mümtaz simaları şüphesiz annelerdir. Ne mutlu bizlere ki, cenneti annelerin ayakları altına seren yüce bir dinin, kadını baş tacı eden aziz bir milletin mensuplarıyız" ifadelerini kullandı. 
Her biri ayrı birer değer olan annelerin, hayatın tüm zorluklarına karşı asil bir duruşun, çocuklarına kucak açarken emsalsiz bir şefkatin, ailesi için çabalarken durmak bilmeyen bir çalışkanlığın timsali olduğunu vurgulayan Kocamaz, "Yegâne derdi evladının gülümseyen yüzünü görmek olan cefakâr annelerimiz din, dil, ırk ayrımı gözetmeksizin yardımlaşmayı, karşılıklı saygıyı ve kardeşçe yaşamayı öğrendiğimiz bu iklimin oluşmasında en büyük rehberimizdir. Bizlerde sevgiye, güzel ahlaka, erdeme, iyiliğe dair duyguların temelini annelerimiz atar" diye konuştu. Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Son Dakika
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Gazete Manşet

Facebook Twitter
2014 Yeni Mersin Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır!