Son Dakika

Üretici Kadınlar Şanlıurfa’yı Gezdi

Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, Kadın Üretici Pazarı’nda tezgâh açan kadınlara verdiği sözü yerine getirerek, Şanlıurfa turu yapmalarını sağladı. Harran Ovasının güzellikleri arasında yürüyüş yapan kadınlar, Balıklı Göl ve Kumaş Pazarını da gezdi.

Genel Hit: 7336 / Yorum: 0 / 16 Temmuz 2019 17:01
Üretici Kadınlar Şanlıurfa’yı Gezdi
-A +A

Mezitli Belediyesi Kadın Üretici Pazarı’nda tezgâh açan kadınlar Şanlıurfa’yı gezdi. Başkan Tarhan’a Şanlıurfa’ya gitmek istediklerini ileten kadınlar, Harran Ovası, Balıklı Göl, Kumaş Pazarı, Halfeti’nin güzelliklerini yakından gördü. Bölgenin tarihi ve doğal güzellikleri arasında yürüyüş yapan kadınlar, bol bol da alışveriş yaptı.
Harran'daki tarihi kalıntıları ve yerleri de ziyaret eden kadınlar bir süre Harran Ovası’nda yürüyüş yaptı. Daha sonra Halfeti’yi gezen kadınlar,Balıklıgöl’de dilek tuttu, fotoğraf çektirdi.
Mezitli’de Yaşayan Kadınlar Şanslı
Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan’ın yeniden Başkan olması nedeniyle Mezitli’de yaşayan kadınların son derece şanslı olduğunu ifade eden kadınlar,“Başkanımız Neşet Tarhan göreve gelirken ‘Mezitli’de yaşayan herkes en az benim kadar mutlu olsun istiyorum’ demişti. Başkanımızın çalışmaları ile biz kadınlar daha iyi durumdayız. Başkanımızdan Şanlıurfa gezisi talep etmiştik. Yaptığımız bu kısa gezi ile oradaki güzellikleri görme fırsatı bulduk. Bize bu imkânı sağladığı için Başkanımıza teşekkür ederiz. Bu gezi kadınlarımızın ömür boyu unutamayacakları bir anı olarak kalacak" dedi.
Kadınlarımız İstiyor Biz Götürüyoruz
Belli dönemlerde kadınların istekleri üzerine Anıtkabir, Çanakkale, Konya, Mardin gibi farklı yerlere gönderdiklerini ifade eden Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, "Kadınlarımızdan Şanlıurfa’ya gitme talebi gelince elimizdeki tüm imkânları kullanarak çok sayıda kadınımızı Şanlıurfa’ya gönderdik. Şanlıurfa’ya yaptıkları kültür gezisinde kadınlarımız o bölgenin tarihi ve doğal güzelliklerini gezerken bizim Mezitli’yi de oralara taşıdılar. Kadınlarımız günlük koşuşturmacaları arasında rahat bir nefes alma şansı yakaladı. Gönül isterdi ki tüm kadınlarımızı bu geziye götürebilelim. Ancak gitme talebinde bulunanlar arasından kura ile belirlediğimiz 45 kadınımız, Şanlıurfa’yı tüm yönleriyle gezme ve tanıma şansı yakaladı. Orada dostluklar edindi" diye konuştu.

Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Son Dakika
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Gazete Manşet

Facebook Twitter
2014 Yeni Mersin Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır!