Son Dakika

Üniversite Öğrencilerine Ücretsiz Tiyatro Gösterisi

Erdemli Belediye Tiyatrosu, Mersin Üniversitesi Erdemli Meslek Yüksek Okulunda “Çat kapı doğaç” adlı oyunuyla sahne aldı.

Kültür & Sanat Hit: 7786 / Yorum: 0 / 7 Aralık 2019 05:01
Üniversite Öğrencilerine Ücretsiz Tiyatro Gösterisi
-A +A

Kuruluşundan bu yana ücretsiz oyunlarıyla köyden kente ve şehir dışında toplumun her kesimine ulaşmaya çalışarak özellikle ekonomik ve ulaşım zorluğu nedeniyle tiyatroyla buluşamayanlara sahne açan Erdemli Belediye Tiyatrosu, bu kez üniversite öğrencileriyle buluştu.
Belediyenin kültür ve sanat çalışmaları kapsamında Mersin Üniversitesi Erdemli Meslek Yüksek Okulu (MYO) büyük amfide üç bölümden oluşan tiyatro etkinliği gerçekleştirildi. Etkinlikte Erdemli Belediyesi Tiyatro grubunun sahnelediği ‘Çat kapı doğaç’ oyunu üniversite öğrencileri tarafından büyük ilgi gördü.
Yönetmenliğini Deniz Sandalcı’nın yaptığı oyunu, MYO Müdürü Mustafa Can Samurkaş ve  öğretim görevlilerinin de izlediği tiyatro oyunu sınavlar öncesi öğrencilere moral oluşturdu. Öğrencilerin de zaman zaman oyuna dahil olduğu anlarda salonda keyifli anlar yaşandı.
 
Erdemli’yi kültür ve sanatta en iyi noktaya taşıyacağız
İzleyenlerden yoğun ilgi gören tiyatro oyunundan sonra açıklama yapan Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, Erdemli’yi kültür ve sanat şehrine dönüştürmek için çalıştıklarını ve bunun semeresini almaya başladıklarını söyledi. İlçeye sanatsal bir değer kazandırmak amacında olduklarını ve bu anlamda sanatsal faaliyetlere önem verdiklerini belirten Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, ‘’kültür merkezinin en önemli enstrümanı hiç şüphesiz Erdemli Şehir Tiyatrosu ekibidir. Bunu üniversiteli öğrencilerimize sergiledikleri oyunla bir kez daha ortaya koydular. Çok yetenekli oyuncuların oluşturduğu bir ekip kurduk. Profesyonel oyunlar çıkarmaları  bizleri çok mutlu ediyor. Erdemli’yi kültür ve sanatta en iyi noktaya taşıyacağız. Her alanda Erdemli’ye ilkleri yaşatmaya devam ediyoruz” dedi.  Tiyatro grubu oyuncuları ve oyunu izleyen öğrencilere teşekkür eden Başkan Tollu, sözlerini oyunların her hafta Cuma günü saat 19.00’da Kültür Merkezinde sergilenmeye devam edeceğini bildirerek tamamladı.”
 

Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Son Dakika
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Gazete Manşet

Facebook Twitter
2014 Yeni Mersin Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır!