Son Dakika

Turkuaz Grubu Gönüllüleri Melleç Tüneli ve Viyadüğünü Gezdi

Mersin’in Bozyazı ilçesinde bir grup doğasever ve çevreci, yapımı devam etmekte olan Melleç Tüneli ile viyadüğünü gezdi.

Genel Hit: 4760 / Yorum: 0 / 15 Aralık 2017 18:25
Turkuaz Grubu Gönüllüleri Melleç Tüneli ve Viyadüğünü Gezdi
-A +A

Bozyazı Turkuaz Grubu gönüllüleri, Akdeniz Sahil Yolu Projesi kapsamında Anamur-Gazipaşa arasında yapımı süren Melleç Tüneli ve viyadüğüne gezi düzenledi. Yapımı süren tünel ve viyadüğü yüzyılın projesi olarak nitelendiren Turkuaz Grubu Lideri Dr. Bahadırhan Karakoç, belirli aralıklarla çeşitli etkinlikler yaptıklarını belirterek, “Yapımı devam etmekte olan bu büyük projeyi görmek istedik. Gelecek kuşaklarımıza, ‘biz bu proje gerçekleştirildiğinde buradaydık, gördük’ diyebilmek için bu etkinliği düzenledik. İyi ki geldik, gördük. Anlatıldığı gibi gerçekten büyük bir proje, hayata geçtiği zaman önemini ve kıymetini daha iyi anlayacağız” dedi.
Mersin ve Antalya illerine uzak bir mesafede olan Bozyazı için projenin daha da önem kazandığını ifade eden Karakoç, “Projenin bir kısmı yapıldığı için şu an ulaşım kısmi olarak rahatlamış durumda. Bundan birkaç yıl önce Mersin ve Antalya’ya gitmek başlı başına bir sorundu. Dolambaçlı yolları insanın başını döndürüyordu. Tarım yapan bir ilçeyiz. Ürettiğimiz sebze ve meyveleri ise ulaşım nedeniyle pazarlamada her zaman sıkıntı yaşamaktaydık. Bu proje bittiğinde eminim ki, bu sorun da ortadan kalkacak. Sebze ve meyvelerimizi zamanında sebze hallerine götürerek değerinde pazarlayabileceğiz” diye konuştu.
Ulaşım zorluğu nedeni ile gelişmeyen turizmin de projenin bitimi ile alternatif bir sektör haline geleceğine dikkat çeken Karakoç, “Ulaşım sorunu olmayan ve doğal değerleri içinde barındıran Bozyazı ve Anamur turizmin cazibesinden yararlanacak. Gençlerimize yeni iş imkanları, yatırımcılarımıza ise yeni yatırım imkanları doğacak. Ancak bu duruma hazırlıklı olmalıyız. Şimdiden bu konularda çalışmalar başlatmalıyız, projeler üretmeliyiz. Bu konuda yerel yöneticilerimize, sivil toplum kuruluşlarımıza büyük görevler düşmekte” ifadelerini kullandı.
Gönüllerince bir geçirmenin ve dev bir projenin bir parçasını görmenin mutluluğunu yaşayan grup üyeleri geziden duydukları memnuniyeti ifade ettiler. Grup üyeleri, tünelin girişindeki yola yer sofrası kurarak yemek de yedi.
Melleç Viyadüğü ve Tüneli
Yüksekliği 54 metreye ulaşan viyadük, 2 adet kenar ayak ve 10 adet orta ayaktan oluşuyor. Viyadük tamamlandığında yapımı tamamlanan 3’üncü tünel de hizmete açılacak. Viyadük 3 gidiş, 3 geliş olmak üzere 6 şeritli yol olarak projelendirildi. Toplam köprü uzunluğu 410 metre ve genişliği 23 metre. Köprü yüksekliği 54 metreye ulaşıyor.

Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Son Dakika
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Gazete Manşet

Facebook Twitter
2014 Yeni Mersin Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır!