Son Dakika

Türkiye’nin Koroları Mersin’de.

19. Mersin Uluslararası Müzik Festivali kapsamında gerçekleştirilecek olan 21. Nevit Kodallı Polifonik Korolar Şenliği, 03-04-05 Nisan 2020 tarihleri arasında Mersin Kültür Merkezi’nde ücretsiz olarak yer alacak.

Kültür & Sanat Hit: 7591 / Yorum: 0 / 11 Mart 2020 07:28
Türkiye’nin Koroları Mersin’de.
-A +A

39 koro ve 1800 koristin katılacağı Şenlikte, Boğaziçi Caz Korosu’nun şefi Masis Aram Gözbek ve Hollanda Büyükelçiliği’nin katkılarıyla festivalde yer alacak olan Wishful Singing Akapella Beş Topluluğu, iki ayrı etkinlik olarak 05 Nisan saat: 14.00’te aynı yerde çocuk korolarıyla atölye çalışması gerçekleştirecek.
Katılımcı Korolar
Üç gün süren şenlikte, toplam 15 oturumda 39 koro, 1800 korist yer alırken katılımcı korolar ise şunlardır: MPKD Nevit Kodallı Yetişkinler Korosu, MPKD Çocuk Korosu, MPKD Umut Işığı Korosu
Adıyaman Ünv. Devlet Konservatuarı Çok Sesli Korosu, Aksaray Güzel Sanatlar lisesi Korosu, Ancora Öğretmenler Korosu, Ankara Çok Sesli Müzik Derneği Muzaffer Arkan Korosu, Apkord Çocuk Korosu
Apkord Oda Korosu, Batıkent Lisesi Çok Sesli Korosu, Beylikdüzü Çok Sesli Gençlik Korosu, Denizli Hakkı Dereköylü Gsl Çok Sesli Korosu, Diyarbakır düşünür koleji gençlik korosu, Diyarbakır Özel Ortadoğu Koleji Ortaokul Çok Sesli Çocuk Korosu, Dokuz Eylül Ünv. Çok Sesli Korosu, Eskişehir Polifonik Korosu, Günebakan Anaokulu Kadınlar Korosu, Hatay Bedii Sabunca Gsl Çok Sesli Korosu, Hatayda Sanat Var Müzik Öğretmenleri Korosu, Hüseyin Güvercin Çocuk Korosu, İskenderun Heripus Çok Sesli Korosu, Konya Akef Korosu, MIP Çocuk Korosu, Mersin Oda Korosu, Mersin Renkler ve Diller Korosu, Odtü Geliştirme Vakfı Özel Mersin Okulları İlkokul Korosu, Odtü Geliştirme Vakfı Özel Mersin Okulları Ortaokul Korosu, Özel Güney Gelişim Ortaokulu Polifonik Korosu, Özel Mersin Bahçeşehir Koleji Çocuk Korosu, Özel Mezitli Bahçeşehir Koleji Çocuk Korosu, Pamukkale Ünv. Çok Sesli Korosu, Saniye Hüsamettin Özaltın Ortaokulu Çok Sesli Korosu, Sevda Cenap And Müzik Vakfı Kadınlar Korosu, Şen Ufuklar Korosu, Toki Köprülü Anadolu Lisesi Çok Sesli Korosu, Toros Koleji İlkokul Korosu, Toros Koleji Ortaokul Korosu, Yenişehir Final Okulları Korosu, Ziçev Mersin Korosu ve Ritim Grubu.

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Son Dakika
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Gazete Manşet

Facebook Twitter
2014 Yeni Mersin Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır!