Son Dakika

TÜİOSB'de Alt Yapı Çalışmaları Başlıyor

Mersin Tarımsal Ürün İşleme İhtisas Organize Sanayi Bölgesi (TÜİOSB) Kurucu Başkanı Gül Akyürek, bölge ile ilgili yer seçiminin tamamlandığını ve ÇED sürecinin başladığını belirterek, ilk kazmayı 2018 yılı Ocak ayında vurmayı planladıklarını söyledi.

Ekonomi Hit: 4196 / Yorum: 0 / 28 Eylül 2017 20:59
TÜİOSB'de Alt Yapı Çalışmaları Başlıyor
-A +A

Mersin Tarımsal Ürün İşletme İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nin resmen kurulumunu başlatmak üzere Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından 'Ara Talimat' tebliğ edildi.
Tarsus ilçesi Kurbanlı köyü sınırları içinde Evci deresi mevkiinde, yüzde 99.8’i hazineye ait arazi üzerine kurulacak olan Mersin Tarımsal Ürün İşletme İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nin jeolojik zemin etüdü ve ÇED dosyası tamamlandı, ilgili bakanlığın formatı bekleniyor.
Süreçle ilgili yatırımcılarla birlikte düzenlenen toplantıda konuşan TÜİOSB Kurucu Başkanı Gül Akyürek, sürecin oldukça hızlı ilerlediğini belirtti. Bu kapsamda bir çok çalışmaya imza attıklarını ifade eden Akyürek, “Bakanlık onayını aldık. Müteşebbis heyetimizi oluşturacağız. Bir çok yabancı yatırımcı OSB alanında yer alacak” dedi.
"Ocak Ayında Alt Yapı Çalışmaları Başlayacak"
Yer seçiminin tamamlandığını ve ÇED sürecinin başladığını söyleyen Akyürek, Türkiye’de kurulan en hızlı OSB’lerden birisi olduklarını belirterek, "Süreç hızlı işliyor. Biz bütün prosedürleri önceden bildiğimiz için çalışmalarımızı hızlandırmıştık. Bu nedenle ocak ayında araziye kazmayı vurmak istiyoruz” diye konuştu.
Mersin Valisi Ali İhsan Su'yu da ziyaret ederek toplantının detaylarını anlatan Akyürek, yönetim kurulu üyeleri ile birlikte OSB’nin geldiği son nokta ile ilgili sunum yaptı. Akyürek, sürecin hızla devam etmesi için her türlü desteği vermeye devam edeceklerini belirten Vali Su’ya, bugüne kadar verdikleri destekler ve gençlere gösterdiği yakın ilgi ve alakadan dolayı teşekkür etti.

Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Son Dakika
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Gazete Manşet

Facebook Twitter
2014 Yeni Mersin Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır!