Son Dakika

Toroslar Kendi Parke Taşını Üretiyor

Toroslar Belediyesi, üst yapı çalışmalarında kullandığı parke taşlarını Belediyenin Kilit Parke Taşı Üretim Tesisi’nde üreterek, önemli ölçüde tasarruf sağlıyor.

Siyaset Hit: 7463 / Yorum: 0 / 20 Eylül 2019 20:13
Toroslar Kendi Parke Taşını Üretiyor
-A +A

Üretimin seri bir şekilde devam ettiği tesiste günlük 6 bin adet parke taşı üretilirken, vatandaşa daha hızlı hizmet götürülmesi hedefleniyor.
Konuyla ilgili açıklama yapan Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, daha yaşanılabilir ve görsellik anlamında daha güzel bir kent oluşturma gayretinde olduklarını söyledi.
Belediyenin Kilit Parke Taşı Üretim Tesisi ile kilit parke maliyetini en aza indirdiklerini kaydeden Başkan Yılmaz; “İlçemizdeki yol ve kaldırımlarda, parklarımızda, ihtiyaç duyulan noktalarda kullanılmak üzere parke taşı ihtiyacımızın büyük bir bölümünü belediyemize ait olan kilit parke taşı üretim tesisinde üretiyoruz. Böylelikle maliyeti yarı yarıya azaltıyoruz. Hızla büyüyen ve gelişen Toroslar, kentin en hızlı nüfus artışına sahip bir ilçesi konumundadır. Yeni yerleşim yerlerinin artmasına paralel olarak yol ve kaldırım ihtiyacı da artıyor. Ürettiğimiz parke taşlarını ilçemizin dört bir yanında kullanıyoruz. Biz hizmetlerimizi hayata geçirirken en iyisini, en güzelini nasıl daha az maliyetle yapabiliriz düşüncesindeyiz.” dedi.
Başkan Yılmaz, yeşil alanlara yerleştirdikleri kent mobilyalarını da kendi imkanlarıyla kendi atölyelerinde imal ettiklerini de sözlerine ekleyerek, bu çalışmaların üreten belediyeciliğin en güzel örnekleri olduğunu vurguladı.

Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Son Dakika
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Gazete Manşet

Facebook Twitter
2014 Yeni Mersin Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır!