Son Dakika

Toroslar’dan Basketbol Potası Şeklinde Pet Şişe Kutusu

Mersin’de Toroslar Belediyesi, çocuklarda çevre temizliği bilincini geliştirmek ve geri dönüşümde farkındalık oluşturmak amacıyla basketbol potası şeklinde pet şişe kutuları hazırladı.

Siyaset Hit: 4513 / Yorum: 0 / 6 Kasım 2017 20:15
Toroslar’dan Basketbol Potası Şeklinde Pet Şişe Kutusu
-A +A

Toroslar Belediyesi, eski araç lastiklerinden ve pet şişelerden saksı, eski tenekelerden sokak hayvanlarına su kabı, bayat ekmek ve atık pil toplama kutuları gibi hayata geçirdiği birçok geri dönüşüm projesine bir yenisini daha ekledi. "Pet Şişeni Sokağa Değil Potaya At" sloganıyla hazırlanan basketbol potası şeklindeki pet şişe kutuları ilçenin çeşitli yerlerine yerleştirilecek.
Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından yapılan pet şişe kutusunu inceleyerek, kendisi de bir atış denemesi yaptı. Hem kentin çevre temizliğine katkı sunmak hem de çöp kutularının kullanımını daha eğlenceli hale getirmek amacıyla uygulanan projeyi hayata geçiren Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerine teşekkür eden Başkan Tuna, “Özellikle çevrenin kirlenmemesi yönünde ve çocuklarımızın dikkatini çekerek, geri dönüşüm bilincini aşılamak amacıyla hayata geçirdiğimiz bir geri dönüşüm projesidir. Çocuklarımız ellerindeki ya da yolda buldukları pet şişeleri basketbol potasına top attıkları gibi bu kutulara atacaklar ve bunu eğlenceli hale dönüştürecekler. Kirletmezseniz temizlemeye ihtiyaç yoktur. İşte bu proje de bu anlamda bir farkındalık oluşturmak amacıyla yapılmıştır. Geri dönüşümde doğayı kirletmeme yönünde de çok özel bir projedir. 'Pet Şişeni Sokağa Değil Potaya At' sloganıyla hayata geçirdiğimiz basketbol potası şeklindeki pet şişe kutularını Toroslarımızın değişik mahallelerine yerleştireceğiz” dedi.

Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Son Dakika
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

2014 Yerel Seçimlerinde Usulsüzlük Olduğunu Düşünüyormusunuz ?

2014 Yerel Seçimlerinde Usulsüzlük Olduğunu Düşünüyormusunuz ?

  • Evet : 728 Oy (%28)

  • Hayır : 622 Oy (%23)

  • Kararsızım : 631 Oy (%24)

  • İlgilenmiyorum : 666 Oy (%25)

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Gazete Manşet

Facebook Twitter
2014 Yeni Mersin Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır!