Son Dakika

Tollu; "Üretken Bir Belediyeyiz"

Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, üretken bir belediye olduklarının belirterek, kendi ürettiğini halka sunan bir belediyecilik anlayışını ilçeye getirdiklerini söyledi.

Siyaset Hit: 3669 / Yorum: 0 / 25 Eylül 2017 17:51
Tollu; "Üretken Bir Belediyeyiz"
-A +A

Tollu, beraberinde bir grup gazeteciyle birlikte devam eden projeler ve yatırım çalışmalarını yerinde inceledi. Üretken bir belediye olduklarının altını çizen Tollu, kendi ürettiğini halka sunan bir belediyecilik anlayışını Erdemli’ye getirdiklerini ifade etti. Göreve geldikleri günden bu yana Erdemli’ye ciddi yatırımlar yaptıklarını vurgulayan Tollu, 2014’te yürürlüğe giren büyükşehir yasası sonrası köylerin mahalleye dönüşmesiyle 71 mahalleye hizmet vermeye başladıklarını ve kente 3.5 yılda her alanda ilkleri yaşattıklarını anlatarak, Erdemli’yi 7.5 yıllık görev süresince hayata geçirdikleri projelerle modern bir şehir haline dönüştürdüklerini söyledi.
Belediye tarafından yaptırılan kreş inşaatında incelemelerini sürdüren Tollu, belediye olarak eğitim konusunda da önemli adımlar attıklarını vurgulayarak, ailelerin kendilerine emanet ettikleri çocuklarına sonuna kadar sahip çıkmaya devam edeceklerini kaydetti. Tollu, kreş hizmetiyle birlikte her türlü imkan sağlanarak 3-6 yaş grubu çocukların evlerinden alınıp daha sonrada güvenli bir şekilde ailelerine teslim edeceklerini belirtti.
Göreve geldikleri 2009 yılından bu yana eğitime ilçe tarihinde en büyük desteği kendilerinin verdiğini savunan Tollu, "Erdemli için çok ciddi bir eksikliği daha gidereceğiz. Bu manada gençlerimizin ve çocuklarımızın iki yabancı dil eğitimiyle kültürlü, ahlaklı bir şekilde yetişmeleri adına her alanda olduğu bu projede de gayret içerisindeyiz. Erdemli Belediyesi olarak zemin artı 5 katlı inşaat çalışmamız hummalı bir şekilde devam ediyor. Çok ciddi bir yatırımımız olan kreşimizde, yüzlerce çocuğumuzu alabilecek kapasitesi, yeşil bahçesi, oyun alanları, ders odaları, özel boyama odaları, uyuma odaları, yemekhane gibi bölümler olacak. Kreşimizde yaşam kalitemiz için en iyi şekilde yetiştirip Kur-an’ı Kerim ve İngilizce eğitim desteğini alacaklar. Öğrenecek oldukları Arapça diliyle ibadetlerini yapan çocuklarımız, okudukları surelerin ne anlama geldiklerini öğrenecekler. İngilizce ve Arapça eğitimiyle beraber toplamda 3 yabancı dil eğitimi alacak çocuklarımız. Özel okullardan çok daha nitelikli kolej özelliğinde olacak" diye konuştu.

Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Son Dakika
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Gazete Manşet

Facebook Twitter
2014 Yeni Mersin Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır!