Son Dakika

Tollu: “Erdemli’de Büyük Değişimler Yaşanıyor”

Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, ilçenin her noktasında hem fiziki hem de sosyal olarak çok büyük çalışmalar içerisinde olduklarını belirterek, bu çalışmalar sonucunda Erdemli’de gelişme bakımından son büyük değişimlerin yaşandığını kaydetti.

Siyaset Hit: 4683 / Yorum: 0 / 27 Ekim 2017 20:29
Tollu: “Erdemli’de Büyük Değişimler Yaşanıyor”
-A +A

Başkan Tollu, Erdemli’de son yıllarda hayata geçirilen projelerle ilgili yazılı bir açıklama yaptı. Yaptıkları çalışmalarla ilçenin büyük bir değişim yaşadığına dikkat çeken Tollu, bu hizmetlerin büyük bir çoğunluğunun Erdemli’de ilk defa gerçekleştirildiğini, vatandaşların gurur duyduğu bir Erdemli’yi yeniden inşa ettiklerini vurguladı. Hayata geçirdikleri sosyal projelerle toplumun her kesimine ulaştıklarını, insana dokunduklarını ve vatandaş odaklı çalıştıklarını ifade eden Tollu, “Bizim için önemli olan insanlarımızın mutluluğudur. İnsanlarımın mutlu olması için bu hizmetleri yerine getiriyoruz. İnsana dokunuyoruz. İlkemiz; ‘milleti yaşat ki, devlet yaşasın’ ilkesidir” dedi.
Özelliklede ihtiyaç sahibi, yaşlı ve engelli vatandaşlara yönelik bir uygulama olarak hayata geçirdikleri Limon Çiçeği projesinin bir insanlık projesi olduğunun altını çizen Tollu, “Ekiplerimiz bu işi profesyonelce yapmaktadırlar. Önce ihtiyaç sahipleri belirleniyor ve nokta atışı bu insanların her türlü ihtiyacı tarafımızca gideriliyor. İnsanlarımız asla yalnız değildir. Yanlarında belediyemiz vardır, devlet vardır; bunu hissettiriyoruz ve gereğini de hakkıyla yapıyoruz” ifadelerini kullandı.
Bu projenin Erdemli’de kapsam itibariyle ilk defa uygulandığını belirten Tollu, bununla birlikte ilçeyi tanıtıcı, şehre güzellik katan, toplumu birleştirici birçok sosyal projeye de imza attıklarını dile getirdi. Tollu, “İnsanımızın ihtiyacı, önceliği ne ise yol, park, temizlik, dershane, kreş, aqua park, müze, ne varsa hepsini sırasıyla yerine getiriyoruz. Özellikle de 3,5 yıl içerisinde köylere yaptığımız hizmetlerin, köyün kuruluş tarihinden bu yana yapılmadığına dikkat çekmek istiyorum. Tüm beldelerimize düğün salonu ve kapalı pazar yeri sözümüz vardı, bir bir yerine getiriyoruz, meydanlar yapıyoruz. İnsanlarımıza gerçek hizmetler armağan ediyoruz” dedi.
Bu hizmetlerin büyüyerek devam edeceğini ifade eden Tollu, Erdemli’yi daha da güzel hale getirmek için çalışmalarına devam edeceklerini sözlerine ekledi.

Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Son Dakika
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Gazete Manşet

Facebook Twitter
2014 Yeni Mersin Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır!