Son Dakika

Tarsus Belediyesi’nin Siptilli Çarşısı'ndan Zararı 600 Bin TL.

Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, 2015 yılında Vakıflardan kiralanan SiptilliÇarşısın'dan şu ana kadar kurumun yaklaşık 600 bin lira zarar ettiğini ve buraya Dünyanın 70'inci Yeryüzü Pazarı'nı kuracaklarını belirtti.

Siyaset Hit: 7726 / Yorum: 0 / 12 Temmuz 2020 14:11
Tarsus Belediyesi’nin Siptilli Çarşısı'ndan Zararı 600 Bin TL.
-A +A

Başkan Bozdoğan, " Çarşıda bulunan işyerlerinin hiçbirinin ruhsatı yok.Önceki yerel yönetim tarafından girişimci kadınlara verildiği söylenen işyerleri, 6 erkek vatandaşımıza tahsis edilmiş ve bugün halen 3.şahıslara devrinden ötürü çarpık yapıda işletilen bir kompleks haline dönüşmüştür’’ dedi.
Tarsus Belediyesi Olağan Meclis Toplantısının 5. Birleşimi gerçekleşti. Müdürlük ve komisyonlardan gelen maddelerin görüşüldüğü mecliste, daimi encümen üyeliğine Mert Keleşoğlu, Ekrem Fevzi Çoşkun  ile A.Kerim Nezihi Dağlı seçilirken, İhtisas komisyonlarına da 5'er meclis üyesi seçimi, oy birliğiyle kabul edildi.

"2019 yılında belediyeyi 97 milyon borç ile devraldık"
2019 yılı faaliyet raporunun da okunduğu mecliste söz alan Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, 2019 yılının Nisan ayında belediyeyi 97 Milyon lira borç ile devir aldıklarını vurgulayarak sözlerini şu şekilde sürdürdü;  " Göreve geldiğimizde belediyenin kasasında sadece 1 milyon TL vardı. İstediğimiz yatırımları yapamadık. Ancak var olan bütçe ile güzel çalışmalar ortaya koyduk. 2019 yılı sonunda ise 2020 yılının yatırım yılı olduğunu açıkladık. Tüm dünyayı etkisi altına alan salgın nedeniyle insan üstü bir çabayla Tarsus Belediyesi olarak Türkiye'de öncü çalışmalara imza attık. Bundan sonraki süreçte halkımıza en iyi hizmeti sunup, projelerimizi hayata geçireceğiz"

''Kadınlara verilecek işyerleri 6 erkeğe verildi''
Son zamanlarda Siptilli Çarşısı'nın boşaltılmasıyla ilgili verilen karar neticesinde eleştirilere maruz kalan Başkan Bozdoğan , " Siptilli Çarşısı, 2015 yılında vakıflardan kiralandı. Önce meslek odalarına verilecek diye kiralandı. Önceki yerel yönetim tarafından girişimci kadınlara verildiği söylenen işyerleri, 6 erkek vatandaşımıza tahsis edilmiş ve bugün halen 3.şahıslara devrinden ötürü çarpık yapıda işletilen bir kompleks haline dönüşmüştür. " dedi.

"Belediyenin siptilli çarşıdan zararı 600 bin tl"
Belediyenin son 5 yıldaSiptilli Çarşısı'ndan yaklaşık 600 bin lira zarar ettiğini ifade eden Bozdoğan, " Şuan Vakıflara yıllık verilen kira ücreti 174 Bin lira. Gelir ise 44 bin lira. Bunun yanı sıra orada bulunan hiçbir işyerinin ruhsatı yok. Oradaki esnaflara saygım var ancak dönemin yerel yönetimi tarafından uygulanan yanlış bir proje. Siptilli Çarşısı'na Dünyanın 70'inci Türkiye'nin ise 4'üncü Yeryüzü Pazarı'nı kuracağız" şeklinde konuştu.

"Gazeteci, kalemini kırar ama satmaz"
Belediyenin SiptilliÇarşısı kararını eleştiren gazetecilere de seslenen Başkan Bozdoğan, " Benim gözümde gazeteci kalemini satmaz. Gerekirse kalemini kırar ama asla satmaz. Gazeteci, kimsenin emir kulu olmaz. Gazeteci kamuoyunu doğru bilgilendirir. Gazeteci, durum ve şartlar ne olursa olsun halkın yanında olması gerekir. Sizlerden rica ediyorum;yalan yanlış bilgilerle toplumu germeyin" dedi.
Görüşülen maddelerin ardından söz ve temenniler bölümünde söz alan meclis üyeleri, Korona virüs hastalığını yenen Başkan Dr. Haluk Bozdoğan'a geçmiş olsun dileklerini iletti.

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Son Dakika
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Gazete Manşet

Facebook Twitter
2014 Yeni Mersin Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır!