Son Dakika

Tarsus Belediye Başkanı İle Meclis Üyeleri, Lösemili Çocuklar İçin Tek Ses Oldu

Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan ile meclis üyeleri, Lösemili Çocuklar Haftası nedeniyle meclis toplantısında farkındalık oluşturmak için LÖSEV yeleği giyip, maske taktılar.

Siyaset Hit: 7446 / Yorum: 0 / 6 Kasım 2019 23:39
Tarsus Belediye Başkanı İle Meclis Üyeleri, Lösemili Çocuklar İçin Tek Ses Oldu
-A +A

Tarsus Belediyesi Kasım Ayı Olağan Meclis Toplantısı gerçekleşti. Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan ile meclis üyeleri Lösemili Çocuklar Haftası'na dikkat çekmek amacıyla meclis toplantısına maske ve LÖSEV yeleği ile katıldı. Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan; “Çocuklar ölmesin, yaşayabilsinler diye farkındalık yaratmak için her gün bir etkinlik düzenledik. Hepinizin kan vererek bir donör olması bu çocuklarımızın hayatlarının kurtulması için çok önemli. İkinci olarak da ailelerin, insanlarımızın bu konuda bilinçlendirilmesi ile lösemiden ötürü yaşanan çocuk kayıplarının önüne geçebiliriz. Bir damla kanla yapılacak olan yayma ya da kan formülüyle erken teşhis konulan bir hastalık lösemi. Farkındalık yaratabilmek için de böyle bir uygulama yaptık.” dedi.
Toplantıda 7 gündem maddesi ile komisyondan gelen 2 evrağın görüşüldüğü mecliste; Kızılçukur Mahallesi’nde bulunan köy odası ve arsası niteliğindeki taşınmazın, kütüphane hizmeti kullanılmak üzere 10 yıllığına Tarsus İlçe Halk Kütüphanesi Müdürlüğü’ne verilmesi ve mülkiyeti Tarsus Belediyesi’ne ait “Tarsus Tarihi Kent Merkezi Roma Dönemi Kalıntıları Kazı Alanı ve Yakın Çevresi Koruma ve Geliştirme Projesi” Kültür ve Turizm Bakanlığı’na devredilmesi meclis üyelerince oy birliğiyle kabul edildi.
Görüşülen maddeler arasında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyet’inin (KKTC) İlanı ve Cumhuriyet Bayramı kapsamında vatan uğruna canlarını siper eden gazilere moral sağlamak için 13-15 Kasım tarihlerinde Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan ile birlikte Tarsus’ta bulunan gazi ve eşlerinin KKTC’ye götürülmesine ve burada yapılacak harcamaların belediye bütçesinden karşılanması oy birliğiyle kabul edildi.
Toplantıda yatırım ve cari borçlarının karşılanması, esnaflara olan borcun ödenmesi ve mevcut banka borçlarının yapılandırması amacıyla 1.20 faiz oranıyla 10 Milyon TL kredi kullanımı için Belediye Başkanı Bozdoğan’a yetki verilmesi meclis üyelerince oy çokluğuyla kabul edildi.
Komisyondan gelen tekliflerinde görüşüldüğü mecliste, somun ekmek fırınları ile unlu mamül imal eden yerlerin faaliyet gösteren adreslerde doğalgaz altyapısı tamamlanan işyerlerinin tebliğ tarihinden itibaren bir yıl içerisinde yakıt türü olarak doğalgaz veya elektrikli fırınlarda üretime geçilmesi, verilen süre içerisinde belirtilen şartlara uygun hale getiremeyen işyerlerinin işyeri açma ve çalışma ruhsatlarının iptal edilmesi oy birliğiyle kabul edilirken, pide, pişirim ve simit fırınları için de yeniden inceleme yapılarak komisyonun ileri bir tarihe tekrardan toplanmasına karar verildi.
Toplantının dilek ve temenni bölümünde söz alana Başkan Bozdoğan, Eski başbakanlardan Bülent Ecevit’in ölüm yıldönümünü anarken; “Dürüst ahlaklı ve siyasetimizin önemli değerlerinden Sayın Bülent Ecevit’i şükran, rahmet ve özlemle anıyorum. Mekânı cennet olsun.” ifadelerini kullandı.
Söz alan meclis üyeleri ise Lösemili Çocuk Hastası kapsamında farkındalık için Başkan Bozdoğan’a teşekkürlerini ileterek, lösemili ile ilgili görüşlerini bildirdi.

Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Son Dakika
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Gazete Manşet

Facebook Twitter
2014 Yeni Mersin Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır!