Son Dakika

Silifke’de 'Sanayi, Tarım, Enerji ve Turizm İlişkisi' Konferansı

Silifke Belediyesi ve Selçuk Üniversitesi Silifke-Taşucu Meslek Yüksekokulu tarafından 'Sanayi, Tarım, Enerji ve Turizm İlişkisi' konulu konferans düzenlendi.

Genel Hit: 4729 / Yorum: 0 / 27 Aralık 2017 19:12
Silifke’de 'Sanayi, Tarım, Enerji ve Turizm İlişkisi' Konferansı
-A +A

Silifke Belediyesi Kültür Merkezinde düzenlenen konferansa, Selçuk Üniversitesi Silifke-Taşucu Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Erdoğan Şeker, Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Yılmaz, Silifke Kent Konseyi Başkanı Rıfat Karaduman, Silifke Belediyesi Kültür Müdürü Üstün Zayim, öğretim elemanları, Kent Konseyi Turizm Çalışma Grubu üyeleri, Silifke’de bulunan kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri, sivil toplum örgütü temsilcileri, turizm dernekleri yöneticileri, bölge halkı ve öğrenciler katıldı.
Sanayi, tarım, enerji ve turizm ilişkisinin bir bütün olduğunu ve ayrı ayrı ele alınmaması gerektiğine dikkat çeken Prof. Dr. Tuncay Neyişçi, konferansını katılımcılarla birlikte sohbet eşliğinde gerçekleştirdi. Turizm bölgelerinden örnekler sunduğu konferansta tarım, turizm, sanayi ve enerjinin ekonomik faaliyetlerin bölge ve ülke ekonomisindeki yerine dikkat çeken Neyişçi, Silifke’nin, Akdeniz Bölgesinde çok şanslı bir yere sahip olduğunu, turizm, tarım,sanayi ve enerji ile bir bütün olacağını ifade ederek, yöresel değerlerin korunması ile ilgili de bilgiler verdi.

Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Son Dakika
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Gazete Manşet

Facebook Twitter
2014 Yeni Mersin Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır!