Son Dakika

Serhat Dövenci: “Kimse Beni Milletvekili ya da Belediye Başkanı Olarak Göremez”

CHP Mersin İl Kongresine sayılı günler kala adaylar çalışmalarını hızlandırdı. Bu kapsamda il kurultay delegeleriyle bir araya gelen Yenişehir Kent Konseyi Başkanı ve CHP Mersin İl Başkan Adayı Serhat Dövenci, “Ülkem adına endişeleniyorum. Çocuklarımın geleceğiyle ilgili ciddi endişe duymaya başladım. Ben şimdi il başkanlığı görevine talibim. Ancak şunu bilin ki bundan sonraki seçimlerde beni kimse milletvekili ya da belediye başkanı olarak göremeyecek. Benim öyle bir beklentim yok” dedi.

Siyaset Hit: 6960 / Yorum: 0 / 31 Aralık 2017 16:52
Serhat Dövenci: “Kimse Beni Milletvekili ya da Belediye Başkanı Olarak Göremez”
-A +A

Yenişehir Kent Konseyi binasında sabah kahvaltısında il kurultay delegeleriyle bir araya gelen Serhat Dövenci, kendi biyografisini paylaştıktan sonra yaptığı konuşmada “2002 seçimlerinden bu yana gittikçe ağırlaşan bir AKP baskısı altına girmeye başladık. O dönem ciddi anlamda ürktüm. Benim mantığımda olan bireylerin köşelerinde kalamayacağını düşündüm” dedi.
Kimse Beni Milletvekili ya da Belediye Başkanı Olarak Göremez
1988 yılında üye olduğum CHP’de aktif çalışmaya karar verdikten sonra 2009 yılında partiye geldiğini ve o dönem belediye meclis üyeliğine seçildiğini anlatan Dövenci, “Davaya gönül veren arkadaşlarımla birlikte mücadele etmeye başladım. Benim en büyük temennim meclise girmek değildi.. Şu anda da bir yerlerde bir paye edinmek değil. Zaten benim işim gücüm var. Ama ülkem adına endişeleniyorum. Ellerinizden öper 3 kızım var. Onların geleceğiyle ilgili ciddi endişe duymaya başladım. Benim ortalıkta pek görünmediğimi söyleyenler var. Bazı insanlar bedenleriyle, bazıları imkanlarıyla çalışır. Ben ikisiyle birlikte çalıştım. 16 Nisan referandumu öncesi işimi gücümü bırakıp elime aldığım bildirileri partimin bir neferi olarak dağıttım. En büyük korkum ve kırılma noktası yine de 16 Nisan ve 2019 seçimleriydi. Ama maalesef 16 Nisan’da şaibeli bir referandum ile bugüne geldik. Ama şimdi en önemli konu 2019 seçimleri. Ben şimdi il başkanlığı görevine talibim. Ancak şunu bilin ki bundan sonraki seçimlerde beni kimse milletvekili ya da belediye başkanı olarak göremeyecek. Benim öyle bir beklentim yok” şeklinde konuştu.
Türkiye’de En Çok İhracat Yapan 826’ıncı Firmayım
İl Başkanlığı görevine geldiği taktirde kendi işiyle ilgilenmesinin mümkün olmadığına da dikkati çeken Dövenci; “Bu göreve gelirsem kendi işimle ilgilenemeyeceğim. O yüzden işimin başına kızımı getirdim. Tam tersi iktidarın şimşeklerini üzerime çekeceğim için risk altındayım. Benim en büyük beklentim 2019’dan sonra yaşanamaz hele gelen bu ülkenin bir Saddam Hüseyin, Kaddafi gibi kalıcı diktatörlerin olduğu, bundan sonraki seçimlerin formalite haline geleceği bir ülke olmamasıdır. Zaten öyle bir ülkede ben de yaşayamayacağım için, kaybedeceğim daha fazla bir şey olmadığı için yola çıktım. Ben ülkem için endişeleniyorum. Biliyorum bu konuda hepiniz duyarlısınız ama ben inanılmaz duyarlıyım. İşim gereği dünyanın birçok ülkesine gidiyorum. Türkiye’de en çok ihracat yapan 826’ıncı firmayım. Bu yıl 600’üncü firma haline geliyorum. Dünyanın çeşitli yerine her ay 150 konteyner ürün gönderiyoruz. Demokrasinin beşiği olan ülkelerde yaşayan insanlar ülkemize bakışları son derece kötü. Gittikçe de kötüleştiği konusunda onlar da hemfikirler. Biz bu ülkelerden kopup farklı bir yerlere doğru gidiyoruz” dedi.
Yenişehir Kent Konseyi Başkanı ve CHP Mersin İl Başkan Adayı Serhat Dövenci, konuşmasının son bölümünde “Katılımcı bir yönetim mantığındayım. Tüm ilçelerin katılacağı, belli bir grubu ve belli bir amacı olmayan kucaklayabildiğimiz kadar insanlarla birlikte olacağız. Herkesi kucaklayan bir mantıkta olmak istiyoruz. Bir kusuru, yanlışı olmadıkça seçimle gelenin seçimle gitmesi düşüncesindeyim. Diğer aday arkadaşlarımın her biri birbirinden değerlidir.
Önümüzdeki seçimlerde 13 milletvekilliğinin en az 6’sını almayı hedefliyoruz. Burada Türkiye çapında yüzde 1 oy fark ettirsek en basit referandumdaki yüzde 1 farkı geçeriz. İkinci hedef büyükşehir belediyesidir. 12 bin kişinin çalıştığı Büyükşehir Belediyesi’nde partili kardeşlerimiz işlerinden atıldı. Bu konuda hepimizin acısı var. O insanlar şu an sokaklarda. Kazandığımızda bu kuruma bizim çocuklarımız da girmeli. Akdeniz Belediyesi bir diğer hedefimiz. Daha önce çeşitli nedenlerle kaybettiğimiz bu belediyeyi de mutlak kazanmak istiyoruz. En büyük ilçemiz Tarsus bir zamanlar solun kalesiyken yaklaşık 25 yıldır burada kaybediyoruz. Ben Tarsusluyum. Burada da yerel iktidarı ele geçirmek istiyoruz. Eskiden çocuklarımız KPSS’ye giriyor iş sahibi olabiliyordu. İktidar şimdi mülakat denen bir sübjektif sınav yapmaya başladı. Bizim çocuklarımızın KPSS’de hiç şansı kalmadı. Artık bizim çocuklarımız sadece yerel yönetimlerde çalışabilir. Yerel yönetimlerde başarılı olursak bizler de rahata kavuşuruz. AKP’de buralara yerel yönetimlerden geldi. Yerel yönetimlerde başarılı olarak insanları ciddi bir şekilde etkileyebiliriz. O nedenle yerel yönetimlere büyük önem veriyorum. Tek amacım yerel yönetimlerde CHP’yi tekrar eski gücüne kavuşturmaktır. 2019 seçimlerinde ise bölünmeden, parçalanmadan partimizi daha ileriye taşıyarak Mersin’de 6 milletvekili hedefine ulaşmak, AKP’yi iktidardan indirmek, Cumhurbaşkanlığı seçiminde CHP’nin, olmazsa ortak çıkardığımız bir adayın seçimi kazanmasını hedefliyorum” ifadelerini kullandı.
Toplantı Serhat Dövenci’nin konuşmasının ardından kendisine yöneltilen soruları yanıtlamasıyla son buldu.

Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Son Dakika
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Gazete Manşet

Facebook Twitter
2014 Yeni Mersin Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır!