Semt Pazarlarında Zabıta Denetimi Sürüyor

Toroslar Belediyesi zabıta ekipleri, halkın sağlıklı, hijyenik ve güvenli alışveriş yapmalarını sağlamak amacıyla semt pazarlarındaki denetimlerini sürdürüyor.

Siyaset Hit: 4761 / Yorum: 0 / 19 Aralık 2017 22:03
Semt Pazarlarında Zabıta Denetimi Sürüyor
-A +A

Toroslar Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, pazar tezgahlarındaki ürünleri inceledikleri denetimlerde, tezgahların düzeninin uygun olup olmadığına bakarak, hijyen, etiket ve fiyat kontrolü yapıyor. Ambalajlı gıda maddesi satılan tezgahlarda ise ürünlerin üretim ve son tüketim tarihine dikkat ediliyor.
Pazar denetimleri ile ilgili açıklama yapan Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, yapılan denetimlerin hem ekonomik hem de sağlık açısından vatandaşlar için önemli olduğunu belirtti. Toroslar Belediyesi olarak ilçedeki pazar esnafının her zaman yanında olduklarını ve sorunlarını iyi bildiklerini ifade eden Tuna, imkanları ölçüsünde esnafa yardımcı olduklarını vurguladı. Başkan Tuna, “Pazarcı esnafımızın daha sağlıklı şartlarda satış yapabilmeleri, vatandaşlarımızın da daha güzel ve hijyenik ortamda hizmet alabilmeleri için modern kapalı semt pazarı çalışmalarımız artarak devam ediyor. İlçemizde 11 adet modern kapalı semt pazarı ve 3 adet üretici ve köylü pazarı inşa ederek, hizmete sunduk. Zabıta ekiplerimiz, halkımızın güven içerisinde, kaliteli hizmet alabilmesi için belli periyotlarda ilçemizdeki semt pazarlarımızı denetliyor. Yapılan denetimlerde pazar esnafımız hem bilgilendiriliyor hem de eksikliklerinin giderilmesi konusunda uyarılıyor. Amacımız, vatandaşlarımızın sağlıklı ürünleri tüketmesidir” dedi.

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Gazete Manşet

Facebook Twitter
2014 Yeni Mersin Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır!