Son Dakika

Şehit ve Gazi Yakınları Çanakkale Ruhunda Buluştu

Erdemli'de yaşayan şehit ve gazi aileleri, Erdemli Belediyesi tarafından organize edilen etkinlik kapsamında Çanakkale’yi ziyaret ettiler.

Siyaset Hit: 4918 / Yorum: 0 / 8 Kasım 2017 20:37
Şehit ve Gazi Yakınları Çanakkale Ruhunda Buluştu
-A +A

3 gün üren program kapsamında Çanakkale'ye giden şehit ve gazi yakınları, şehitlik ziyaretinde duygu dolu anlar yaşadı. Etkinlik dolayısıyla Erdemli Belediyesine ve Belediye Başkanı Mükerrem Tollu’ya teşekkür eden katılımcılar, ayrıca Konya ve Bursa'ya da gezdiler.
İlk olarak Konya’da Mevlana Türbesi ve ardından Alaaddin Tepesini ziyaret eden katılımcılar, edilen duaların ardından Çanakkale’ye ulaştı. Burada gün boyunca şehitlikleri ziyaret eden şehit ve gazi yakınlarına, bölgenin tarihi ve aynı zamanda Çanakkale savaşının anlatan rehberler eşlik etti. Erdemlili şehitlerin bulunduğu şehitliği de ziyaret eden katılımcılar, Balıkesir’de konakladı.
Çanakkale’den sonra şehit ve gazi aileleri Bursa’ya götürüldü. Bursa Ulu Camii'nde kılınan Cuma namazının ardından ilk olarak Bursa Tophane ziyaret edildi. Osmanlı beyliğinin kurucusu Osman Gazi ve Orhan Gazi’nin türbesinde Kuran-ı Kerim okundu, dualar edildi.
Bu ziyaretin kendileri için son derece anlamlı olduğunu ifade eden şehit ve gazi aileleri, geziyi düzenledikleri için Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu’ya teşekkür ettiler.
Bu tür etkinlikleri sık sık tekrar edeceklerini kaydeden Başkan Tollu, Erdemli Belediyesi'nin sosyal belediyecilik anlamında da önemli bir seviyede olduğunun altını çizdi.

Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Son Dakika
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Gazete Manşet

Facebook Twitter
2014 Yeni Mersin Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır!