Son Dakika

Sadık Gürsoy Meclis Başkanlığını Devraldı

Mezitli Kent Konseyi Çocuk Meclisi Başkanlığına Sadık Gürsoy Seçildi.

Eğitim Hit: 8201 / Yorum: 0 / 25 Mayıs 2019 20:10
Sadık Gürsoy Meclis Başkanlığını Devraldı
-A +A

Mezitli Kent Konseyi Çocuk Meclisi Başkanlığına Gürsoy Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Alper Gürsoy’un oğlu Sadık Gürsoy seçildi. Sadık Gürsoy görevi Ekin Kavunoğlu’ndan devraldı. Mezitli Kent Konseyi’nde gerçekleştirilen devir teslim törenine Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, Gürsoy Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Alper Gürsoy, Mezitli Kent Konseyi Başkanı Sibel Gelbul, Mezitli Kent Konseyi Çocuk Meclisi Üyeleri ve aileleri katıldı. 
Başkanlık bayrağını Sadık Gürsoy’a devreden Ekin Kavunoğlu, çocuk meclisinin kendilerine artı değerler kattığını belirterek, ‘Çocuk meclisinin ilk başkanı olarak bu gün görevi teslim edeceğim için çok heyecanlıyım. Başkanlığa aday olduğumda demokratik bir şekilde seçimi kazandım. Bu bana demokrasinin nasıl olduğunu öğretti. Çocuk Meclisi Başkanlığının sonraki zamanlarda bana çok katkıları oldu. Birçok sosyal sorumluluk projelerine imza attık. Bulunduğumuz konum bizlere sorun odaklı değil, çözüm odaklı olmayı öğretti. İnsanlara yardım etmeyi, kendimizi ifade etmeyi öğrendik. Görevi devralan arkadaşım Sadık Gürsoy’a da görevinde başarılar diliyorum’ dedi. 
Mezitli’de yaşayan çocuklar için birçok proje hazırladığını belirten yeni Başkan Sadık Gürsoy, ‘Mezitli’de çocukların daha rahat ve daha iyi eğlenebileceği alanlar oluşturmak için projelerimi hazırlamaya başladım. Projelerim ileride Mezitli’ye de katkı sağlayacaktır. Ülkemizde çok az bulunan oyun sokağı projesi var. Ülkemizde yaklaşık 5 yerde bu proje var. Bunun daha fazla olması için projelerini hazırlamaya başladım. Yaklaşık 5 yaşından 12 yaşa kadar çocuğun eğlenebileceği, içerisinde survivor, koşu yarışları, satranç gibi oyunların yer aldığı bir proje olacak. Bu projelerimden sadece bir tanesi. Projelerimizi tek tak hayata geçirdiğimizde diğer çocukların da Mezitli’de yaşama isteği artacaktır’ dedi.
 Mezitli Belediyesi’nin projeleri kapsamında ana konuların başında çocuklara yönelik projelerin hayata geçirilmesi olduğunu belirten Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, ‘Önümüzdeki 5 yıllık süreçte proje konularımızın başında çocuklarımız olacak. Geçen dönem kadınlar demiştik, bu dönem projelerimizde çocuklara ağırlık vereceğiz. Çocuklarımızın geleceğine etki edecek bütün olumlu projelerin destekçisi olacağız. Önceki Dönem Mezitli Kent Konseyi Çocuk Meclisi Başkanımız Ekin Kavunoğlu’na gayretleri ve katkılarından dolayı teşekkür ediyor, yeni başkanımız Sadık Gürsoy’a da görevinde başarılar diliyorum’ ifadelerini kullandı.
 

Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Son Dakika
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Gazete Manşet

Facebook Twitter
2014 Yeni Mersin Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır!