Son Dakika

Pamuk, Muhtarlarla Bir Araya Geldi

Akdeniz Kaymakamı ve Akdeniz Belediye Başkanı Muhittin Pamuk, ilçeye bağlı mahalle muhtarları ile Mersin Şehir Hastanesi’nde düzenlenen toplantıda bir araya geldi.

Siyaset Hit: 6226 / Yorum: 0 / 17 Ocak 2018 23:00
Pamuk, Muhtarlarla Bir Araya Geldi
-A +A

Mersin Valiliği koordinesinde düzenlenen toplantıya Pamuk'un yanı sıra İl Sağlık Müdürü Sinan Bahçacı, Şehir Hastanesi yetkilileri, daire müdürleri ve Akdeniz’e bağlı mahalle muhtarları katıldı.
Toplantıda ilk olarak söz alan Mersin Şehir Hastanesi Başhekimi Operatör Dr. Serkan Kılınç, 3 Şubat 2017 tarihinde hizmete açılan hastanenin sunduğu hizmetlerin yanı sıra açıldığı ilk günden bugüne dek hastanenin kat ettiği mesafeyi anlattı. Başhekim Kılınç, 372 bin metrekare kapalı alana sahip, bin 300 yatak kapasiteli hastanenin, 1 yılda yüzde 90 doluluk oranı ile yaklaşık 2 milyon kişiye sağlık hizmeti sunduğunu söyledi.
"Şehir Hastanesi, Algıların Ötesinde Çok Güzel Bir Yapı”
Akdeniz Belediye Başkanı Muhittin Pamuk ise konuşmasında, yaşadıkları ve de temsil ettikleri mahallelerin sorunlarını en iyi bilenler olarak muhtarların sorunlarını dinlemek ve sorunların çözümünü sağlamak amacıyla toplantılar yaptıklarını vurguladı.
Makam ve mevkilerin vatandaşların yaşam standardını ve refah seviyesini yükseltmek, güvenliğini sağlamak amacına hizmet için var olduğunun altını çizen Pamuk, “İçinde bulunduğumuz hastaneyi ben de bugün ilk kez ziyaret ediyorum. Bu yapı, bu zamana kadarki hastane algımızın ve hayalimizin son derece üstünde bir tesis. İnsanın gerçekten gurur duyduğu bir yapı ve hizmet birimi. Geçmiş yıllarda hep özendiğimiz, yurtdışında özendiğimiz tesislerin, bugün artık ülkemizde ve kentimizde olması bizlere gurur veriyor. Bu noktada bu güzel tesisleri ülkemizin ve vatandaşlarımızın hizmetine sundukları için devletimize ve hükümetimize şükranlarımızı sunuyoruz" dedi.
Pamuk, konuşmasının ardından muhtarlara tek tek söz vererek mahallelerin sorunlarını ve dile getirdikleri talepleri dinledi, sorun ve sıkıntıların çözümü için toplantıya katılan kamu kurum ve kuruluş yetkililerine talimat verdi. Türkiye’de bir ilk olan ‘Şehir Hastanesi navigasyon uygulaması’, hastanenin kuruluşu ve teknik donanımı, personel sayısı, hizmet ve faaliyetlerine ilişkin video gösteriminin de sunulduğu toplantı, mahalle muhtarlarının hastane birimlerini gezmesinden sonra sona erdi.

Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Son Dakika
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Gazete Manşet

Facebook Twitter
2014 Yeni Mersin Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır!