Son Dakika

Pamuk: "Daha Önce Akdeniz'de Sorunlar Çözülmemiş, Biriktirilmiş, Ötelenmiş, Çözülmek İstenmemiş"

Merkez, kırsal ayırımı yapmadan ilçede ziyaret etmedik mahalle, dokunmadık insan bırakmayan Akdeniz Belediye Başkanı Muhittin Pamuk, son olarak da Nusratiye Mahallesi sakinleriyle bir araya geldi.

Siyaset Hit: 6118 / Yorum: 0 / 10 Mart 2018 23:06
Pamuk: "Daha Önce Akdeniz'de Sorunlar Çözülmemiş, Biriktirilmiş, Ötelenmiş, Çözülmek İstenmemiş"
-A +A

Toplantıya Nusratiye Mahalle Muhtarı Mehmet Dindar ve Cengiz Topel Ortaokulu idarecilerinin yanı sıra mahalle esnafı da katıldı. Muhtar Dindar, davetini kırmayıp mahalleyi ziyarete gelen Başkan Pamuk’a teşekkür etti. Dindar, "Başkanımız, siz mahalle sakinleriyle tanışmak ve dinlemek için bugün aramızda. Başkanımız, göreve geldiği ilk günden beri gerçekten çok yoğun çaba ve üstün bir performansla çalışıyor. Gerek hizmetleri, gerekse de bugün aramızda olmasından dolayı şahsım ve mahallem adına Sayın Başkanımıza teşekkür ediyorum” dedi.
Başkan Muhittin Pamuk da daveti ve de toplantıyı organize etmesi nedeniyle muhtar Dindar’a ve gösterdikleri ilgi dolayısıyla mahalleliye teşekkür etti. Toplantıya katılan anneleri ve kadınları da unutmayan Pamuk, “Nusratiye’de bir takım hizmet ve çalışmalar yapıldı ama yeterli olmadığının farkındayız. Çünkü MESKİ’nin yürüttüğü altyapı çalışmaları, geçen yıl içinde neticelenmemişti. Mahallede ayrıca doğal gaz çalışması da var. Diğer bazı mahallelerde, sorumluluğumuzda olan sokaklarda üst yapı çalışmalarını asfalt, kaldırım, kilit taşı yenilemesini yaptık. Muhtarımızla da mutabakata vararak Nusratiye’yi biraz erteledik ki gerekli altyapı çalışmaları bitsin, ondan sonra üst yapı çalışmalarını biz yenileyelim dedik. Allah bizleri mahcup etmesin inşallah. Sizlerin de dua ve destekleriyle, inşallah yüzümüzün akıyla bu süreci neticelendiririz” diye konuştu.
Mersin’de, göreve başlayalı 8 ay olduğunu kaydeden Pamuk, "Ne yazık ki Akdeniz’de, 10 yıldır birikmiş çok ciddi sorunlar var. Sorunlar çözülmemiş, biriktirilmiş, ötelenmiş, çözülmek istenmemiş. Sonuçta çok ciddi bir sorunlar yumağı oluşmuş. Bizler insan odaklı, hizmet odaklı, vatandaş odaklı bir yönetim anlayışını hakim kılarak sorunların bir ucundan çözmek için gayret sarf ediyoruz. Tabi bu sorunlar birkaç ay içinde çözülecek sorunlar değil ama çözülmeyecek sorunlar da asla değil. Bu sorunların, bu zamana kadar çözülmesi gerekirdi. Aslına bakacak olursanız, bu sorunlar, Mersin’in merkezinde bu zamana kalacak sorunlar da değildi. Bu hizmetlerin bu zamana kadar çoktan yapılması gerekirdi. Nitekim belediyelerin var olma nedeni de bu hizmetleri sunmaktır. Ama bundan sonra sorunların çözümü için elimizden geleni gecikmeden yapacağız. Hiç şüpheniz olmasın, bu yıl içinde altyapı çalışmaları bittikten sonra ihtiyaç duyduğunuz hizmetleri eksiksiz sunacağız. Sizden tek ricamız, bizlere biraz daha zaman tanımanız. Yaşadığınız her sorunu bizimle paylaşabilirsiniz. Belediye olarak yetki ve sorumluluk taşıdığımız hizmetleri en kısa zamanda yerine getireceğiz. Sorumluluğumuz dışındaki sorunlarınızı da ilgili birimlere aktararak çözümünü sağlayacağız. Belediyenin ve kaymakamlığın kapıları sizlere 24 saat açıktır. Başımızın üstünde yeriniz var. Bir sıkıntınız, bize aktarmak istediğiniz bir husus olduğunda lütfen bizimle temasa geçin, sorunlara hep birlikte çözüm bulalım" ifadelerini kullandı.
Nusratiye Mahallesi sakinleri ise 35-40 yıldır yaşadıkları mahallede, kentte ilk kez bir belediye başkanının, kendilerini dinlemek ve yaşadıkları sorun ve sıkıntıları görüşüp çözüme kavuşturmak için mahalleyi ziyaret ettiğini ifade ederek, teşekkürlerini dile getirdiler.

Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Son Dakika
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Gazete Manşet

Facebook Twitter
2014 Yeni Mersin Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır!