Son Dakika

Özdemir: "Hukuk, Uygar Yaşamın Temelidir"

Mersin Barosu Başkan Vekili Gazi Özdemir, hukukun, uygar yaşamın temeli olduğu belirterek, insan haklarının savunulamadığı bir toplumun uygar olmasından söz edilemeyeceğini söyledi.

Genel Hit: 6285 / Yorum: 0 / 6 Haziran 2018 18:48
Özdemir: "Hukuk, Uygar Yaşamın Temelidir"
-A +A

Mersin’de stajını başarıyla tamamlayarak ruhsatını almaya hak kazanan avukat Gülcan Berçem Coşkun yemin edip cübbe giyerek avukatlık ruhsatnamesini Baro Başkan Vekili Gazi Özdemir’den aldı. 
Törende konuşan Özdemir, hukukun uygar yaşamın temeli ve toplumsal yaşamın güvencesi olduğunu, insan haklarının savunulamadığı bir toplumun uygar olmasından söz edilemeyeceğini vurgulayarak, “Toplumun bir arada yaşamasını sağlayan en temel değer adalet ise adaletin temel unsuru da avukat ve avukatlık mesleğidir. Avukatlık mesleği kurumsal kimliği olan onurlu ve saygın bir meslektir. Değerli meslektaşımız, almış olduğu bu sıfatın kendine getirdiği yetki ve görevleri ve vicdani sorumluluğunun ne olduğunu bilecek yetkinliğe sahiptir. Ruhsat alan meslektaşıma sağlıklı, huzurlu bir ömür diliyor, onun savunmanın bir neferi olarak yetişmelerine katkı sağlayan değerli ailelerine, hocalarına ve yanında staj yaptığı meslektaşımıza şahsım ve yönetim kurulu üyelerim adına sevgilerimi sunarım" dedi. 

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Son Dakika
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Gazete Manşet

Facebook Twitter
2014 Yeni Mersin Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır!