Son Dakika

Ökkeş Demir Gençlik Liderleri İle Toplantıda Buluştu

Mersin Gençlik ve Spor İl Müdürü Ökkeş Demir, Gençlik Liderleri ile tanışma, bilgilendirme ve değerlendirme toplantısı yaptı.

Spor Hit: 7491 / Yorum: 0 / 12 Eylül 2020 07:46
Ökkeş Demir Gençlik Liderleri İle Toplantıda Buluştu
-A +A

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Mersin, Yenişehir ve Tarsus Gençlik Merkezlerinde görev yapan Gençlik Liderleri ile gerçekleştirilen toplantıda, Mersin Gençlik Merkezi Müdürü Fatih Nacar ve Yenişehir Gençlik Merkezi Müdürü Metin Koçak hazır bulundu.
Mersin Gençlik Merkezi toplantı salonunda yapılan toplantıda, Liderlikten geçen yolun sabır ve kendini tanıma ile başladığına vurgu yapan Gençlik ve Spor İl Müdürü Ökkeş Demir, şunları kaydetti; "Hayallerine dokunmak istediğimiz gençlerimiz için öncelikle sabrı ve mücadeleyi öğrenmeliyiz. Sizler şuan her ne kadar gençlik liderliğini meslek olarak yapsanız da, aslında gönüllülük işi yaptığınızı unutmamalısınız.
 
Lider olabilmenin temeli sabır ve hoşgörü olmalı
Gençlerde var olan potansiyel ve cevherlerin gençlik merkezleri gibi ortamlarda siz gençlik liderlerimizin hayalleri ile gün yüzüne çıkarak hayat bulacaktır. Gençlik Merkezlerimizden faydalanan gençlerimizin kendilerini ifade etme, özgüven kazanma, güzel çevreler edinme ve kardeşlik gibi duygularını yaşayarak paylaşmayı öğrenerek topluma örnek olabilecekleri güzel davranışlar kazanıyorlar. Lakin gençlerimize kazanmak kadar kaybetmeyi de erdemle karşılayabilmeyi de öğretmek gerekiyor. Lider olabilmek için hırslı olmak gerekir. Fakat bu hırs kötü bir yere giderse liderlik amacını otomatikmen kaybediyor. Liderseniz eğer önceliğiniz insanlara fayda sağlayabilmek olmalı. İnsanlar sizi anlıyorsa sizde onları anlamalı sabırlı olmak kadar hoşgörülü de olmalısınız.
 
'Ben' değil 'biz’ olmayı öğrenmeliyiz
Öncelikle burada birlik beraberlik içerisinde bir aile ortamı oluşturarak biriniz yanlış yaptığında,diğeriniz hemen açığı kapatıp engelleri elbirliğiyle aşmalısınız. Gençler için hayallerine dokunmamız için hayata geçireceğiniz projeleri birbirinizle paylaşarak ortaya güzel işler çıkarabilirsiniz. Biz olmayı başarırsak Gençlere ‘ben’ denilen dünyada ‘biz’ olmanın nasıl bir şey olduğunu hep birlikte yaşatabilirsiniz. Ülkenin güzelleşmesi bireyin güzelleşmesinden, bireyin güzelleşmesi ise, siz gençlik liderlerimizden geçiyor." dedi.
Gençlik liderlerinin görüşlerini ve sorunlarını dinleyen Demir'e, toplantının sonunda  Tarsus Gençlik Liderleri tarafından yapılan masa üstü isimlik hediye edildi.

Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Son Dakika
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Gazete Manşet

Facebook Twitter
2014 Yeni Mersin Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır!