Son Dakika

Öğrencilere Çocuk Hakları Eğitimi Verildi

Mersin Barosu Çocuk Hakları Merkezi’nin okullarda devam eden eğitim seferberliği kapsamında, Aliye Pozcu İlköğretim Okulu öğrencilerine ‘çocuk hakları’ uygulamalı olarak anlatıldı.

Eğitim Hit: 4914 / Yorum: 0 / 19 Aralık 2017 21:29
Öğrencilere Çocuk Hakları Eğitimi Verildi
-A +A

Okulun konferans salonunda düzenlenen ve avukat Ayşemsu Kaya tarafından hazırlanıp sunulan eğitim çalışmasına, avukat Fatma İlayda Kaya, avukat Ayhan Yürek, okul yönetimi ve öğrenciler katıldı. Ayşemsu Kaya sunumunda, çocukları temel hakları ve haklarını korumak için neler yapabilecekleri konusunda bilgilendirdi. Eğitim çalışmasında çocukların interaktif olarak katılımını sağlayan Kaya çocuklara cinsiyet, din, dil, ırk, mezhep ayrımı yapılmaması, şiddete ve cinsel istismara maruz kalmama hakkı, sevgi ve barış içinde yaşama hakkı, eğitim, sağlık ve bakım gibi birçok haklara sahip olduklarını anlattı.
Çocukların her alanda haklarını öğrenmesi gerektiğine vurgu yapan Kaya, “Çocuklarımızın hakları konusunda bilinçlenmeleri sadece Dünya Çocuk Hakları gününde yapılmamalı. Bu konuda her kurum üzerine düşen görevi her fırsatta ciddiyetle ve sorumluluk bilinciyle yerine getirmelidir. Mersin Barosu, bu konuda görevini ciddiyetle yapmaktadır" diye konuştu.

Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Son Dakika
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Gazete Manşet

Facebook Twitter
2014 Yeni Mersin Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır!